בית ספר ארזים ירושלים

בית ספר ארזים ירושלים

בית הספר ארזים ירושלים

בית הספר ארזים, אשר ממוקם ברחוב שי עג"נון בירושלים, הוא בית ספר כוללני, ממלכתי וממלכתי דתי אשר מתמקד בחינוך מיוחד. אוכלוסיית התלמידים שלו מונה 80 בנים, בכיתות א' עד ו', אשר סובלים ברובם מבעיות רגשיות והתנהגותיות קשות. בית הספר פועל מתוך מטרה לקדם את אלה, ובכך לאפשר בהמשך את השתלבותם במסגרות המתאימות בקהילה.

תכנית לימודים ייחודית
במסגרת השהות שלהם שם, עוברים תלמידי בית הספר ארזים תהליך אשר חורג בהרבה מלימוד מקצועות הליבה. ניתן להם מענה רגשי וחברתי, וכן מסגרות לימוד שאינן מובנות מאליהן כלל. כך, לצד לימודי אנגלית, חשבון וספורט, הם בוחרים במגמת לימודים ייחודית, בה מתמקצעים.
מגמה חשובה ראשונה, בהקשר הזה, היא מגמת הנגרות, בה לומדים התלמידים לתכנן אביזרים, ויוצרים לא מעט דברים. תכנית לימודי איכות הסביבה, אשר מיועדת לתלמידי כיתות ה'-ו', ראויה גם היא לאזכור, כמו גם מגמת האומנות הפלסטית. האחרונה, מעבר להיבט המעשי שלה, כוללת גם חינוך והגברת הקשר בין התלמידים לבין המקורות היהודיית.
תכנית קרן קרב, מטעם משרד החינוך, באה לצמצמם פערים חברתיים בישראל, ומתבטאת במוסד האמור באמצעות התמקדות במוזיקה, דרמה ואפילו להטוטי קרקס. מסגרות אחרות הראויות לאזכור הן פיתוח גינה, סדנת טבחים צעירים ותכנית זהירות בדרכים.
שימוש במחשבים
אחת התפיסות המרכזיות של אנשי בית הספר הארזים היא שהמחשב יכול לשפר את יכולותיהם של התלמידים במידה רבה. לימודי מיומנויות מחשב, לכן, לוקחים חלק מהותי בסדר יומם של תלמידים רבים. הם מפיקים עיתון בית ספרי, בונים את אתר האינטרנט שלו, מצלמים את הנעשה בו, מתנסים בתוכנות גרפיקה ועוד.

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]

בית ספר ארזים - ש"י גנון 22


אבחון הפרעות קשב וריכוז בירושלים

x