בית ספר אלונים ירושלים

בית ספר אלונים ירושלים

בית ספר חטיבה ותיכון אלונים ירושלים

בית הספר אלונים בירושלים, אשר מהווה חטיבת ביניים ותיכון גם יחד, נועד לקלוט אל כיתותיו כ-90 תלמידים, בגילאי 13 עד 21. המאפיין המשותף של מרביתם הוא לקויות למידה מורכבות, אשר מקשות מאד על השתלבותם במערכת החינוך בפרט, ובחברה בכלל.
כך, בבית הספר מושם דגש רב על נושאים עיוניים וחברתיים, כמו גם הקניית כישורים חשובים לחיים. בין השאר, בית הספר מנסה לחנך את תלמידיו לעצמאות, כפי שתעיד העובדה שהם מגיעים אליו, על אף הקשיים, באופן עצמאי – באמצעות התחבורה הציבורית.

התאמה אישית לתלמידים
במידה רבה, החזון של בית הספר אלונים הוא לקבל כל תלמיד אליו, וכן להתאים לו תוכנית לימודית אישית שתענה על צרכיו הרבים. אנשי בית הספר יוצאים מנקודת הנחה שלכל תלמיד יש כישורים ויכולות שרק מחכים להתגלות, וכי בסוף הדרך יוכלו התלמידים לפתח את אלה.
בנוסף על כך, שאיפת בית הספר היא לסייע לתלמידים להשתלב בקהילה, וכן למצות את הפוטנציאל שבוודאי טמון בכל אחד ואחד מהם.

הכנה לחיים ה"אמיתיים"
בית הספר אלונים פועל מתוך רצון להכין את תלמידיו גם לחיי התעסוקה. במסגרת זו, הרי שבוגריו לוקחים חלק בעבודה מחוץ לכותלי בית הספר, כמו גם בפעולות שונות במסגרת השירות הלאומי.
ביכולתם של תלמידי בית הספר לגשת לבחינת הבגרות במספר מקצועות מהותיים, ובכלל זה מחשבים, כתיבה עסקית, יסודות העיצוב, פיזיקה של מערכות טכנולוגיות, אנגלית וטיפוח החן. כמו כן, הרי שלאחרונה נפתחה בבית הספר גם מגמת מלונאות.

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]

בית ספר אלונים ירושלים - סרנא יחזקאל 2, ירושלים


אבחון הפרעות קשב וריכוז בירושלים

x