בית ספר ארליך טבריה

"למקום אותו אני אוהב, שם רגלי מביאות אותי", כך מצוטט הילל הזקן באתר בית הספר ארליך, כחלק מתפיסת בית הספר. ואכן בארליך מאמינים כי בית הספר חייב להיות מקום שתלמידים ומורים יבואו אליו בשמחה. התפיסה הזו מובילה לעשייה החינוכית הנרחבת בבית הספר, כדי להפוך אותו למקום אהוב. זהו בית ספר שמספק לתלמידיו את כל הכלים להצליח. בבית הספר שמים את הדגש על פיתוח מרחבים שיאפשרו לכל תלמיד להיות מצוין בתחומו ולחוות חוויות של הצלחה. באתר בית הספר מובא סיפורה של ג'יליאן לין, בת השמונה, שלא הצליחה בלימודים והנהלת בית הספר רצתה להפנותה לחינוך מיוחד. אבחון שערך פסיכולוג, שאליו נשלחה, כלל תצפית. במהלך התצפית שהתה ג'יליאן לבד חדר כשברקע הושמעה מוזיקה. לתדהמת הפסיכולוג ואמה שצפו בה, היא קמה והחלה לנוע בחדר לקצב המוזיקה. שני המבוגרים היו מהופנטים מן החן הנסוך בתנועותיה ומן העונג העצום שעל פניה. לבסוף פנה הפסיכולוג אל האם ואמר: "את יודעת גברת לין, ג'יליאן היא רקדנית. קחי אותה לבית ספר למחול". ואכן לימים, התפרסמה ג'יליאן לין בעולם כאחת הכוריאוגרפיות המוכשרות ביותר בתקופתנו. ג'יליאן מסמלת עבור התלמידים את מה שבית הספר חרט על דגלו לעשות עבורם; לסייע להם להתפתח לפי חלומם, ולהעניק להם את כל האמצעים כדי לצעוד מעדנות על שבילי ההצלחה.

בית ספר ארליך הוא בית ספר ותיק, בן מאה שנה. בית הספר מתואר כמי ששומר שנים רבות על המורשת היהודית, הציונית והחינוכית בעיר. בית הספר מכוון למצוינות אישית וחברתית, מחנך לערכי אהבת האדם, ומכוון לשמירת הטבע והסביבה בה הוא נמצא.

בית הספר משתייך לשתי קבוצות איכות פדגוגיות במשרד החינוך: חלוץ חינוכי ובית ספר מוביל בפדגוגיה איכותית. השיוך הזה מעיד על הפעילות הענפה המתרחשת בו וכוללת שימת דגש על כוח אדם איכותי, היישר מן האקדמיה, שמסוגל להוות מנהיגות חינוכית. בית ספר ארליך הינו בית חינוך. האני מאמין של בית הספר רואה בכל פרט עולם ומלואו.על פי תפיסה זו, לכל אדם יש אזורי חוזק, הנגזרים מתוך כישרונו הטבעי או הנרכש. אזורי החוזק מזמנים לכל אחד אפשרות להתבלט ולהצטיין בתחום שבו הוא חזק ולחוות חוויות של הצלחה.

צוות בית הספר מפתח ומטמיע בהוראה יוזמות חדשניות, והופך לדוגמה לבתי ספר אחרים. המורים פועלים בצוותים, כחלק מרשת, בה הם לומדים ומלמדים. בבית הספר פועלים מרחבים קבועים – בוקר ואחר הצהריים, בהם יכול כל ילד להביא את היכולת שלו לידי ביטוי. יש דיאלוג קבוע בין כל קהילת בית הספר, כיתות קטנות בהן ניתן למפות את היכולות של כל ילד ולהוביל אותו למיצוי אישי, תוכנית עבודה אישית לכל תלמיד, הערכה מתמשכת שמובילה את הילד קדימה כל העת, ותמיכה מבחוץ; הורים יוזמים שמעניקים לבית הספר מזמנם וכישרונם, והכרה של גורמים רלבנטיים בעבודה המאומצת הנעשית בבית הספר.

השנה הצטרף בית הספר לתוכנית התקשוב הלאומית, שתאפשר להרחיב את הלמידה הבית ספרית לרשת חברתית לומדת, מלמדת ויוצרת, בה שותפים באופן פעיל תלמידים, מורים והורים. כמו כן יוצר בית הספר שיתופי פעולה בין החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי, יחד עם המתנ"ס המקומי.

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]

 

כיצד להגיע אלינו - הרצל 1, טבריה


הצג מפה גדולה יותר

x