בית ספר בלפור

בית ספר בלפור תל אביב

אודות בית הספר בלפור תל אביב

בית הספר בלפור בתל אביב נחשב לאחד המוסדות החינוכיים הותיקים ביותר בישראל, שעה שהוקם עוד בשנת 1919. בתחילת הדרך, היה זה בית ספר מפוצל, בו חולקו הלימודים בין מספר דירות. רק ב-1935 הוקם בניין מפואר אחד לצורך שיכון התלמידים כולם, והוא נקרא, עד היום, על שם הרחוב בו הוא נמצא. בין התלמידים אשר חונכו בבית הספר בלפור במרוצת השנים, ניתן למנות את נשיא המדינה, שמעון פרס, המשורר שלמה טנאי, הסופר יזהר סמילנסקי ואחרים.

מסלולים ותכניות לימודים
תכנית הלימודים בבית הספר נועדה להעניק מענה מלא לצרכים החינוכיים, הרגשיים והחברתיים של התלמידים. בין מסלולי הלימוד המוצעים בו, ניתן למנות את המסלול הדיסציפלינארי, המתמקד בתחומי ידע ספציפיים (מתמטיקה, לשון וכו'), והמסלול האינטגרטיבי, המשלב מספר תחומים.
בבית הספר פועלות מספר מסגרות שראוי לתת עליהן את הדעת. תכנית רצף גנים, המחברת בין תלמידי הגנים לתלמידי כיתות א' ו-ב' בבית הספר נועדה להפוך את המעבר לפשוט ביותר עבור הצעירים יותר. במוסד ניתן דגש על חינוך ירוקל ושמירה על איכות הסביבה. בחצרו ממוקמת גינה אקולוגית, ופעם בשבוע יוצאים חלק מהתלמידים לעבוד בחווה חקלאית.
מגוון כלי לימוד
לצד תחומים אלה, הרי שהלימוד בבית הספר בלפור מבוסס גם על הקניית יסודות חשובים הנוגעים למחשבים: הם משתמשים בהם לצורך תרגול וקבלת מיומנויות שונות, נעזרים באינטרנט כמקור מידע ועוד. בספריה הנמצאת במקום מאגר עצום של כותרים, ובמעבדת המדעים מכשירים וכלים המקלים על הלימודים בתחום.
יש להדגיש כי בית הספר נותן מענה גם לאוכלוסיות מיוחדות, למשל בכל הנוגע למטפלים פרה-רפואיים, למסגרות תרפיה בתנועה או במוסיקה וכן הלאה.

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]

בית ספר בלפור - בלפור 12 תל אביב-יפו


הצג מפה גדולה יותר

x