בית ספר און

בית ספר און תל אביב

בית הספר און בתל אביב

בית הספר און בתל אביב פועל תוך מטרה ברורה אחת: להוות מסגרת חינוכית, חברתית ושיקומית ראויה לתלמידים אשר נפגעו משיתוק מוחין, בעלי תסמונות נוירולוגיות או כאלה הסובלים מפעילות מוטורית לקויה. אלה נתקלים בקשיים מהותיים בלמידה או בתחומי השפה והתקשורת, חסרים את הכישורים החברתיים החיוניים בחברה ולכן זקוקים למסגרת חינוך מיוחדת.

בסך הכול, אוכלוסיית בית הספר מונה כ-140 תלמידים, בגילאי 6 עד 21. הוא מחולק לשלוש שכבות: שכבה צעירה (כיתות א'-ד'), אמצעית (כיתות ה'-ח') ובוגרת (ט'-י"ב). שנת הלימודים במקום מוארכת, כך שפעילויותיה מתבצעות גם בחופשות. במסגרת שהות התלמידים בבית הספר, הם מקבלים גם ארוחת צהריים חמה.

תכניות הלימודים
הדגש בבית הספר און הוא על יצירת תכנית לימודים אישית לכל תלמיד, וזאת על מנת לאפשר להם לצלוח את בחינות הבגרות. הכיתות במקום הן קטנות, כשכל כיתה כוללת מורה וסייעת. בסך הכול, צוות בית הספר מונה כ-140 איש, לרבות מטפלים פרא רפואיים, אחות, רופאה, יועצות, פסיכולוגים, עובדות סוציאליות ועוד. לצידם, מגיעים לבית הספר באופן קבוע מתנדבים ובנות השירות הלאומי.
במהלך יום הלימודים, מקבלים התלמידים טיפולים פרא-רפואיים חשובים, ובכלל זה פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, טיפול באומנות ועוד.

ליווי ההורים
בית הספר און בתל אביב פועל מתוך תפיסה כי משפחות התלמידים צריכות מעורבות במתרחש בין כותליו. אנשי בית הספר מעניקים תמיכה מלאה גם למשפחותיהם של התלמידים, ומסייעים להן להתמודד עם הקשיים.
בנוסף על כך, פועלים בבית הספר גם סטודנטים מתחומים שונים, אשר מתנסים בפעילויות והכשרות שונות, הנוגעות ללימודיהם האקדמאיים.

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]

בית ספר און - צה"ל 16, צהלה


הצג מפה גדולה יותר

x