תיכון – פורטל בתי ספר

תיכון

תיכון – פורטל בתי ספר

ברוכים הבאים לעמוד "תיכון" בפורטל בתי ספר! עמוד זה נועד לאלו מכם המעוניינים לקבל מידע כללי אודות המושג תיכון, כמו גם לתלמידים אשר סיימו כיתה ט' והוריהם. מתלבטים לאיזה תיכון להירשם? מעוניינים לפרסם את בית הספר אותו אתם מנהלים? הגעתם לעמוד הנכון!

מהו תיכון?

נתחיל בהסבר קצר אודות המושג "תיכון" – מהו, וכיצד הוא נוצר? רבים מכם, בייחוד בני הדור הבוגר, זוכרים בוודאי שבעת תקופת לימודיהם היתה קיימת חלוקה בין בית הספר היסודי (עד כיתה ח') ולאחר מכן התיכון – כיתות ט'-י"ב. בשנות השישים, לאחר ביצוע רפורמה בתחום החינוך, נוצרה מסגרת חדשה והיא חטיבת הביניים. מסגרת זו כוללת בתוכה את הכיתות ז'-ט', ולאחריה התיכון הורכב מכיתות י'-י"ב בלבד. התיכון כיום מהווה את מסגרת הלימודים האחרונה והגבוהה ביותר במערכת החינוך הבסיסית, ומציעה לימודים בשלל נושאים ומגמות. סיום הלימודים בתיכון ילווה בדרך כלל במעבר בחינות בגרות, המשקפות ידע מסוים בנושאים שונים. פרט לכיתות י'-י"ב, חלק מהתיכונים מציע לבוגריו המשך לימודים במסגרת י"ג-י"ד, אשר אמורים להכשיר את התלמיד מבחינה מקצועית למקצוע כלשהו (טכנולוגי בעיקר).
אחד ההבדלים העיקריים הקיימים כיום בין התיכונים לבין בתי הספר היסודיים (פרט לחתך הגילאים) הוא ההשתייכות:L בעוד בתי הספר היסודיים משתייכים לעירייה, והיא זו שאחראית עליהם מבחינה תקציבית, משאבי אנוש וכו', התיכונים ברובם שייכים לחברות (כגון אורט, עמל וכו').
כיום קיימים בארץ מאות בתי ספר תיכון, חלקם עיוניים, חלקם מקצועיים. כמו כן קיימים סוגים נוספים של תיכונים – טכנולוגיים, פנימיות צבאיות, ישיבות תיכוניות וכן הלאה. המגוון הרחב של סוגי התיכונים יוצר מבחר המתאים לכל חתך אוכלוסיה, במטרה להנגיש את הלימודים לתלמיד, ולסייע לו לסיים 12 שנות לימוד, בהתאם לתפיסת העולם שלו ושל הוריו. בערים שונות קיימים לעיתים מספר תיכונים, המציעים מגמות לימוד שונות, ומותאמים לקבוצות אוכלוסיה שונות. פורטל בתי ספר מרכז מידע מקיף אודות רוב בתי הספר התיכוניים ברחבי הארץ. מידע זה עשוי לסייע בידי ההורים והתלמידים לבחור את התיכון המתאים ביותר לילדיהם.

פרסום בפורטל בתי ספר

פורטל בתי ספר הוא אתר הבית של בתי הספר בישראל. ככזה, הוא מרכז מידע אודות רוב בתי הספר בארץ, ומסייע להנגשתם לציבור הרחב. באם אתם מנהלי בתי ספר או חלק מסגל ההוראה אתם מוזמנים לפרסם את בית הספר בו אתם עובדים אצלנו! פרסום אצלנו חשוף את בית הספר למגוון קהלי יעד, כמו גם הווייתו בית חם לאוכלוסיית המורים, המנהלים, נותני השירותים לבתי הספר, ההורים וכמובן התלמידים.

פורטל בתי ספר מזמין אתכם – ההורים והתלמידים – להיעזר במידע אותו אנו מציעים, לחקור ולבדוק את בתי הספר השונים באתר, ולקבל החלטה מושכלת בנוגע לעתידו הלימודי של הילדים.

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]
x