תיכון עמל זיו רחובות

עמל זיו רחובות

תיכון עמל זיו רחובות: מקצוע לחיים

לא מעט תלמידים נמצאים על פרשת דרכים בהגיעם לחטיבה העליונה של בית הספר התיכון, פרשת דרכים בה עליהם להחליט באיזה מוסד חינוכי יבחרו ללמוד. לא תמיד הבחירה קלה וברורה. עבור חלקם המסגרת הרגילה של בית ספר תיכון, המורכב מכיתות רבות וצפופות בהן עשרות תלמידים, כשאין את האפשרות להעניק לכל ילד את הלמידה בקצב האישי שלו ובהתאם ליכולותיו, מסגרת המהווה בית חרושת לציונים ותעודות בגרות, ותו לא, אינה מתאימה להם. תלמידים אחרים מעדיפים להיות פרקטיים ולנתב את דרכם כבר בהיותם בגילאים הללו, אל מקצוע אטרקטיבי, שאותו יוכלו לפתח בעתיד, ובהתאם ליכולותיהם האישיות. אחד מבתי הספר התיכוניים הטכנולוגים האיכותיים למטרה זו הוא עמל זיו אשר בעיר רחובות, המהווה את אחד מרשת בתי הספר עמל בפריסה ארצית המפעילה 128 מוסדות חינוך. בנוסף, קיים שיתוף פעולה מלא בין בית הספר לצה"ל, כך שבתום הלימודים קיימת לכל תלמיד אפשרות להתמקצע ולרכוש ניסיון במסגרת הצבאית בדיוק בתחום המקצועי אותו רכש במסגרת בית הספר.

סביבה לימודית ואקלים חינוכי מיטבי
תיכון עמל זיו ברחובות מקיים בנוסף שיתוף פעולה הדוק עם חברות תעשייתיות גדולות, ולא מעט בוגרים מוצאים את דרכם בתום שירותם הצבאי במפעלים, חברות ומכונים גדולים כמו מכון ויצמן למדע, אורבוטק, משרד הביטחון, התעשייה הצבאית, אגד, UMI ותדיראן, או שמחליטים להמשיך ולפתח את העתיד המקצועי שלהם כמשרתי קבע בצבא. ואולם, ייחודיותו של תיכון עמל זיו רחובות הוא בכלים בו הוא מסתייע על מנת להגשים את החזון של חינוך ערכי ואיכותי, באמצעות הכוונה, ליווי, תמיכה, צוות מורים מקצועי ומיומן וסביבה לימודית אינטימית ופרטנית, שמטרתה לאפשר לכל תלמיד באשר הוא, להגשים את יעדיו בקצב האישי שלו. בית הספר תיכון מקצועי עמל זיו ברחובות מציע מגוון מגמות לימוד כשלמסיימים מוענקת תעודת הסמכה מקצועית ממשלתית מוכרת. בוגרי בית הספר מקבלים תעודת בוגר שתיים עשרה שנות לימוד תוך צבירת יחידות לבגרות. אחת המטרות המרכזיות של תיכון עמל זיו רחובות היא לסייע לתלמידיה להשלים את המקצועות לבגרות, אך מנגד לאפשר להם להתקדם בקצב האישי שלהם, באמצעות סביבה לימודית תומכת כמו תגבור לקראת בחינות הבגרות, שעורי עזר פרטניים ובקבוצות קטנות, מרכז ללמידה המותאמת גם לתלמידים עם לקויות למידה וקשיים בלימודיהם, תגבור לימודי עבור העולים חדשים וכדומה.

מגמות הלימוד
קיים מגוון מגמות לימוד בתיכון עמל זיו רחובות, הכוללים קירור, מיזוג אויר וחשמל מעשי, מכונאות וחשמל רכב (אוטוטרוניקה), ניהול מערכות משרדיות, סטיילינג (קוסמטיקה), חיווט וייצור רכיבים אלקטרוניים וכדומה. הייחודיות במגמות הללו היא שהחל מכיתה י"א משובצים התלמידים במקומות תעסוקה, במפעלים ובתאגידים באזור בהתאם למגמת הלימוד אותה הם לומדים. השילוב בין לימודים עיוניים להתמחות המקצועית מאפשרת להם לא רק התמקצעות וניסיון, אלא גם מעניקה להם את היכולת לקבל שכר, לחוש עצמאות פיננסית ולהיות מודעים לערכו של הכסף כבר בגילאים הללו.

מגמות הלימוד לבנות
בית הספר התיכון עמל זיו רחובות השיק מגמת לימוד ייחודית וחדשה לבנות, היחידה בכל אזור הדרום: מגמת סטיילינג לבנות הכוללת קוסמטיקה, סטיילינג וטיפוח החן. במגמה רוכשות התלמידות ידע מעשי ומקצועי לא רק בתחום הקוסמטיקה אלא גם בתחומים הנושקים לתחום כמו פיסיולוגיה, אנטומיה, מניקור, פדיקור, סדנת סטיילינג הכוללת איפור ואיפור במה, שילובי צבעים, דוגמנות וכדומה. המגמה פתוחה לתלמידות בכיתות י" עד יב", ומורכבת מכיתות קטנות במטרה להעניק יחס אישי ותומך, ולאפשר לתלמידות לצבור יחידות לימוד לבגרות. מגמת ניהול מערכות משרדיות הינו קורס המיועד לבוגרות כיתה יב" בשילוב משרד הביטחון והתעשייה והמסחר. בקורס רוכשות התלמידות ידע בתוכנות ניהול משרד, יישומי מחשב, מעבדי תמלילים ועוד. ניהול מערכות משרדיות מהווה את אחד המסלולים המבוקשים בשוק כיום. זהו מסלול הכשרה מעמיק מסוגו לרכישת מקצועות המשרד, המכשיר את התלמידות בידע תיאורטי רחב הקיף בכל הקשור בהתנהלות יעילה של משרד מודרני כמו גם בהתנהלות המעשית לתפעול המשרד בפועל, כשהמסלול מעניק לתלמידות את האפשרות להמשיך בעתיד להתרחב ולהתפתח במקצועות נוספים כמו מזכירות משפטית או מזכירות רפואית.
תיכון עמל זיו רחובות: אלקטרוניקה, חשמל רכב, מכונאות רכב ומיזוג אוויר
במגמת הלימוד אוטוטרוניקה לומדים התלמידים את כל המערכות האלקטרוניות, החשמל ומיזוג האוויר לרכב, שבכללם הידראוליקה, מערכות מחשב, שרטוט טכני, אמצעי אבחון ממוחשבים ומקצועות נוספים. התלמידים זוכים לחוות סיורים מקצועיים והדרכות, כשלצידם התנסויות מעשיות, המעניקות ניסיון והתמקצעות, כשבתום הלימודים התלמידים תעודת מקצועית במכונאות וחשמל רכב מטעם התמ"ת. מגמות נוספות בבית הספר התיכון עמל זיו רחובות הן מגמת קירור ומגמת מיזוג אוויר וחשמל תעשייתי, כשבמהלכם של הלימודים זוכים התלמידים לרכוש ידע במערכות קירור ביתי ותעשייתי, מערכות פיקוד ובקרה, מערכות חשמל ועוד. בתום הלימודים ניתנת תעודת רישוי בחשמל ומיזוג אוויר מטעם התמ"ת. כל מקצועות הלימוד הטכנולוגיים משלבים לימודים עיוניים למקצועות הבגרות כמו אנגלית, מתמטיקה, תנ"ך, היסטוריה, אזרחות וכדומה, כאשר תיכון עמל זיו רחובות שם לו למטרה לאפשר לתלמידים לצבור יחידות לימוד לבגרות בהתאם ליכולותיהם. הדבר בא לידי ביטוי במלגות לימוד לתלמידים מצטיינים ולתלמידים מיעוטי היכולת, הסעות מאורגנות לבית הספר, מעבדות משוכללות מהמתקדמות בתחום וחדרי מחשבים ואינטרנט, המאפשרים לימוד מכוון, כשהכול מלווה ביחס אישי מחבק ותומך באמצעות צוות מקצועי, מסור ואיכותי.

תיכון עמל זיו רחובות כמוסד חינוכי להשרשת ערכים חברתיים וקהילתיים
תפיסת העולם החינוכית של תיכון עמל זיו רחובות רואה בהשרשת החינוך הערכי והחברתי כחלק בלתי נפרד מהמסגרת הלימודית, במטרה ליצור חלחול והתפשטות של הפעילות הברוכה המתבצעת בין כותלי בית הספר גם אל עבר הקהילה, ויצירת תהודה לפיתוח מודעות קהילתית וחברתית, תוך צמצום פערים וזריעת נבטים של מצוינות חברתית מדעית וטכנולוגית. תודעת השליחות הזו מיושמת מידי יום ביומו ובאה לידי ביטוי באמצעות מתן סיוע לקהילה, טקסים וחגים, טיולים שמטרתם להחדיר את אהבת הארץ וכדומה. העשייה הברוכה מתבטאת בנטיעת עצים ושתילים בטו בשבט, טיולים בעקבות לוחמים, מפגשי חוסן ופעילויות, כנס מעסיקים משולב הורים ותלמידים, פרויקט "שביל ישראל" הכולל מסלול צעדה אשר בסופה מתקיים טקס חלוקת תעודות זהות, על מנת לשזור בין אהבת הארץ לערכים באזרחות, תחרויות למיניהן ומסע לפולין המלווה בביקורים במחנת ההשמדה, והשתתפות בהדרכות סיורים וטקסים. בתיכון עמל זיו רחובות, החזון אינו רק סיסמאות באוויר, אלא פעילות ענפה ליצירת חברה בעלת מודעות ומצוינות קהילתית חברתית, ולהענקת ההזדמנות למימוש והגשמה עצמית הטמונים בכל תלמיד באשר הוא.

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]


הצג מפה גדולה יותר

x