תיכון הראל – מבשרת ציון

תיכון הראל

תיכון הראל מבשרת ציון

תיכון הראל מבשרת ציון הינו בית ספר תיכון עיוני ממלכתי תלת שנתי לכיתות י'-י"ב. בית הספר נוסד בשנת 1993, ביוזמה משותפת של המועצה המקומית מבשרת ציון יחד עם הורים ותלמידים. תיכון הראל מהווה, למעשה, התיכון היחידי ביישוב מבשרת ציון, ולומדים בו כ-1,050 תלמידים ב-38 כיתות לימוד שאחת מהן היא כיתת מיוחד, וכן מספר כיתות מב"ר ואתג"ר. בית הספר פועל בניהול עצמי, וככזה הוא זוכה לעצמאות פדגוגית וכלכלית. כבר מראשיתו דורג תיכון הראל ברשימת עשרת בתי הספר התיכוניים המצטיינים בארץ, הן בהיבט של אחוז הזכאות לבגרות והן בהיבט של שיעור הבוגרים המתגייסים לצבא ופונים אל היחידות המובחרות. ייחודיותו של בית הספר נובעת לא מעט ממסלול הסדנאות המתקיימות בו במהלך שלוש שנות הלימודים, הסדנאות פותחו באופן עצמאי בתיכון הראל, ומיועדות להכין את התלמידים אל חייהם הבוגרים בחברה הישראלית. בבית הספר יישנן 30 מגמות לימוד, שחלקן הרחבות של מקצועות החובה אך כולן עיוניות.

תיכון הראל מבשרת ציון- החזון החינוכי

ה"אני המאמין" של תיכון הראל הוא לטעת בתלמידים חשיבה מוסרית ויכולת ליטול אחריות וליזום, וכן הפנמתם של ערכים אוניברסאליים, במטרה להפכם לאזרחים אשר תורמים לחברה. לשם כך בית הספר מושתת ופועל על פי מספר עקרונות לפיהם התלמיד הוא המרכז. בית הספר משקיע את מירב המאמצים על מנת להעניק לכל תלמיד יחס אישי, ולסייע לו למצות באופן מרבי את כישוריו ויכולותיו. תיכון הראל מעודד מעורבות של התלמידים בחיי היום-יום במסגרת הבית ספרית, ולפיכך מסייע בהתארגנות התלמידים, וגם פתוח וקשוב ליוזמות ושינויים מצד התלמידים. כל פרט רשאי להביע את עמדתו בכל תחום, לרבות נושאים שנויים במחלוקת, תוך הקפדה על כבוד האדם ותרבות הדיבור. בית הספר מעודד פתיחות, סובלנות ותקשורת גלויה, על מנת לפתח בתלמידים כלים להעברה וקבלה של ביקורת בונה, ולהתנסות בתהליך הכרוך בקבלת החלטות, מתוך הפעלה של שיקול דעת.

מצוינות אקדמית לצד חינוך חברתי-ערכי בתיכון הראל

החל מראשיתו ממוקם תיכון הראל ברשימת מוסדות החינוך בעלי שיעורי הזכאות לבגרות הגבוהים ביותר, הן ברמה היישובית והן ברמה הארצית. חשוב להדגיש כי על אף המצוינות האקדמית, בית הספר אינו שוקט על שמריו, ואחוז הזכאים לבגרות והמסיימים את מבחני הבגרות בהצטיינות יתירה במגמה של עלייה מתמדת, כשבנוסף לכך, החל משנת 2007 גם תלמידי החינוך המיוחד ניגשים לבחינות הבגרות, כל אחד בהתאם לרמתו ויכולותיו. לצד המצוינות האקדמית, גם החינוך החברתי-ערכי מהווה מרכיב משמעותי ביותר בחיי בית הספר, כשמטרתו היא הדריך, לכוון ולעצב את התלמידים לקראת חייהם כאזרחים מעורבים ופעילים. במסגרת עידוד תלמידים למעורבות ערכית-חברתית מפעיל תיכון הראל מודל של מועצת תלמידים שפועלת עם הפנים לקהילה, תוך להעצמתם של התלמידים הללו, לטיפוח מנהיגות באמצעות יוזמות התנדבותיות מגוונות.

סדנאות העשרה לתלמידים

על מנת להעשיר את התלמידים בסוגיות ונושאים שהם מעבר לחומר הלימודי, מפעיל תיכון הראל "פאנל אקטואליה" במתווה של מפגשים בנושאים אקטואליים שעל סדר היום, בשיתוף הורים ותושבים. מיזם נוסף הוא "בית מדרש", בו דנים תלמידים, הורים ומורים בסוגיות הקשורות אל מועדי ישראל בתרבות הישראלית ובמקורות היהודיים. כמו כן מקיים בית הספר מגוון סדנאות כגון סדנת התמודדות במצבי לחץ ומשבר, סדנת זהות, סדנת הכנה לצה"ל ועוד, כשהסדנאות הללו משלבות בין הרובד הרגשי, הקוגניטיבי וההתנהגותי, בשיתוף פעולה עם גורמי חוץ אשר נוטלים בסדנאות הללו חלק פעיל.

לפרטים נוספים:
תיכון "הראל" – רחוב החוצבים 6, ת.ד 1303 מבשרת ציון 90805.
טלפון  :
פקס: 02-5334634
דואר אלקטרוני:

נכתב ע"י: פורטל בתי ספר

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]

החוצבים 6, מבשרת ציון

הצג מפה גדולה יותר

x