בית ספר מקיף כפר סילבר

מקיף כפר סילבר

בית ספר מקיף כפר סילבר

בית הספר המקיף כפר סילבר הינו תיכון על אזורי שש-שנתי לכיתות ז"-יב". בית הספר הינו ייחודי ומצוי בליבו של כפר נוער המשמש כפנימיית נוער ומשק חקלאי. כפר סילבר הוקם בשנת 1956, ונקרא על שם ד"ר אבא הלל סילבר, שהיה ממנהיגי ההסתדרות הציונית בארצות הברית. הכפר הוקם על גבעה צחיחה ושוממת בסמוך לאשקלון, במטרה להשתית ערכי תרבות, אהבת מולדת ונאמנות למדינת ישראל. הפנימייה קלטה בני נוער מכל רחבי הארץ ומחו"ל, ופיתחה משק חקלאי ירוק ומשגשג, שנועד להכשיר את בני הנוער לקראת התיישבותם והשתלבותם בארץ. בית הספר מונה כיום כ-700 תלמידים, והוא כולל 29 כיתות לימוד עם ממוצע של 24 תלמידים בכיתה. אחד המאפיינים העיקריים של מקיף כפר סילבר הינו ההטרוגניות של התלמידים. בית הספר שואף לתת מענה לכל תלמיד ותלמיד, הן למתקשים בלימודיהם והן למצטיינים. לשם כך מציע בית הספר מרכזי הלימוד לרבות שעות שילוב, מורות חיילות וחונכים, המעניקים שעות פרטניות לתלמידים מתקשים, ומנגד גם מציע כפר סילבר כיתות מופ"ת ומיזמים נוספים כגון פרויקט מיכאל, תוכניות קדם עתידים, נס טכנולוגיות ומגוון תוכניות העשרה נוספות.

תוכנית קדם עתידים לקידום המצוינות

תוכנית קדם עתידים הינה אחד המיזמים שמעמיק בית הספר התיכון כפר סילבר לעידוד המצוינות בקרב התלמידים. אוכלוסיית היעד היא תלמידי תיכון הנמצאים ברמת הישגיהם הלימודיים בשליש העליון, כשמטרת התוכנית היא הגברת המוטיבציה וקידומם אל עבר המצוינות האקדמית, באמצעות הענקת כלים ומיומנויות שיאפשרו להם להתקבל אל פקולטות יוקרתיות בתחומי המדעים וההנדסה. תלמידי תכנית קדם עתידים בכפר סילבר זוכים לשעות תגבור במתמטיקה (ברמה של 4-5 יחידות לימוד), באנגלית (ברמה של 4-5 יחידות לימוד) ובמקצוע מדעי נוסף בהיקף של ארבע שעות שבועיות. כמו כן ניתן סיוע במקצועות שונים בהתאם לצרכיו האינדיבידואליים של כל תלמיד וסיוע בהכנה אל המבחן הפסיכומטרי. הנחת העבודה היא שהמצוינות אינה באה לידי ביטוי בתעודת בגרות איכותית בלבד, אלא מורכבת גם מהנכונות להשקיע יותר על מנת להגיע אל הישגים משמעותיים. על כן התכנית פועלת גם הסרת חסמים פסיכולוגים, להעצמתו האישית של התלמיד, וחיזוק הדימוי העצמי שלו כמרכיב חיוני בדרך אל המצוינות האקדמית.

תיכון כפר סילבר- כפר ניסויי ליזמות

תיכון כפר סילבר מוגדר כבית ספר ייחודי על אזורי, כשאחד ממאפייניו הייחודיים הוא היותו כפר ניסויי ליזמות ששמה "יחד זורעים עתיד". תכנית היזמות יחד זורעים עתיד נועדה לטפח תהליכי יזמות בכל התחומים ובכל הרמות, כשהמיזם כולל תלמידים, מורים והורים. המיזם מחולל מינוף של עשייה, היוצר שינוי הוליסטי, מעלה מוטיבציה, ומשפר את רמת ההישגים האישיים, החברתיים והלימודיים בקרב התלמידים והמורים. "יחד זורעים עתיד" הינה פדגוגיה חדשנית שמהווה חלק מהתהליך של הוראה-למידה, כשהתוצר הוא תלמיד בוגר-יזמי. התכנית מכינה את התלמיד למציאות, אך בד בבד גם מעניקה לו כלים ליצירה ושינוי העתיד. תפקידו של המורה במיזם זה אינו מתבטא כמקור של ידע בלעדי, אלא בטיפוח כישורי היזמות והעצמתם של התלמידים, באמצעות יצירת סביבת למידה המעודדת ומצמיחה יוזמות, הן בבית הספר והן מחוצה לו, על מנת לטפח את יכולתם של התלמידים, ולעודד הוצאת רעיונותיהם מהכוח אל הפועל. כפר סילבר משתרע על פני 1500 דונם, והוא כולל בית ספר, מגורי חניכים ועובדים, חדר אוכל, מרפאה לרבות מרפאת שיניים, מרכז מדעים, בית כנסת, ספרייה, אודיטוריום וכן מגרש כדורגל וכדורסל, אולם ספורט, גן זואולוגי, בריכה, אולפן מוסיקה והקלטות ועוד, כשבכפר שורר אקלים של כבוד הדדי, דרך ארץ ומדיניות הדלת הפתוחה, המשרה אווירה חמימה ונינוחה.

נכתב ע"י: פורטל בתי ספר

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]

כפר סילבר

הצג מפה גדולה יותר

x