בית ספר אזורי "ברנר" גבעת ברנר

בית ספר אזורי גבעת ברנר

בית ספר אזורי "ברנר" גבעת ברנר

תיכון ע"ש י"ח ברנר הינו בית הספר אזורי מקיף ארבע-שנתי לכיתות ט" עד י"ב. בית הספר נוסד בשנת 1972 בסמוך לקיבוץ גבעת ברנר, ולומדים בו כ-1100 תלמידים ב-38 כיתות. בית הספר משתייך למִנהל לחינוך התיישבותי, ומספק מענה לתלמידים המתגוררים ביישובי המועצות האזוריות ברנר, גדרות, גן-רווה וגזר. כיתה ט' בבית הספר ברנר מהווה שנה של קליטה, ומיועדת להסתגלות והתאקלמות התלמידים למסגרת של כיתות הטרוגניות, היכרות הדדית וקליטה חברתית. שכבות י'-י"ב הינן הטרוגניות, כשבכל שנתון יישנן גם ארבע כיתות שמטרתן לספק מענה ייחודי לתלמידים הזקוקים לדרכי למידה שונות וסיוע נוסף, כגון כיתת מב"ר, כיתת "אתגר" וכיתת מיקוד הלמידה. כיתה נוספת היא כיתת "משיבי הרוח", אשר נותנת מענה לתלמידים מצטיינים, המסוגלים להרחיב את הדעת בתחום הריאלי ובתחום ההומאני. בוגרי תיכון ברנר עומדים בהצלחה בבחינות הבגרות, ונמנים עם בוגרי עשרת בתי הספר המובילים בארץ המשרתים ביחידות העלית בצה"ל.

תיכון ברנר– החזון החינוכי

בית ספר תיכון אזורי ברנר שואף להטמיע בתלמידיו חינוך ערכי-הומניסטי לסובלנות ופתיחות, והכרה בכבודו ובחופש הבסיסי של כל אדם. כמו כן, פועל בית ספר לפתח בקרבם את הזהות היהודית על כל גווניה, ואת הקשר למדינת ישראל, לתרבות הישראלית ולשורשים ההיסטוריים, היהודיים והציוניים. פיתוח המודעות חברתית והמעורבות החברתית-אזרחית הינו ערך עליון. תיכון ברנר מעודד פעילויות למען הקהילה והחברה. במקביל שוקד בית ספר ליצירת אקלים נינוח ורגוע וסביבת למידה אסתטית, בטוחה ומוגנת, הקניית השכלה מעמיקה במגוון רחב של תחומים שונים, טיפוח מיומנויות ללמידה עצמאית, ביקורתית, יצירתית, סקרנית ולהעצמתו האופטימאלית של כל תלמיד בהתאם לצרכיו הייחודיים. בביה"ס מגוון רחב ומגוון של מקצועות הרחבה בני 5 יח"ל בתחומי המדעים המדוייקים, מדעי הרוח והחברה והאמנויות. כמו כן מספר מגמות טכנולוגיות. על מנת לממש את החזון החינוכי יוצר תיכון ברנר דיאלוג מתמשך ואישי עם כל תלמיד ותלמיד, ומספק ליווי, תמיכה ומענה לצרכיו האישיים, הלימודיים והחברתיים.

כיתת המצטיינים בברנר

כיתת המצטיינים בתיכון ברנר מתאפיינת בתלמידים בעלי יכולת למידה עצמאית שהגיעו להישגים גבוהים בכיתה ט', המוכנים לרכוש ידע במגוון נושאים שמעבר לתכנית הלימודים הנדרשת לבגרויות ונכונים לתרום ממיומנויותיהם וכישוריהם לקהילת בית הספר. הרציונל העומד מאחורי התכנית הוא עידוד המצוינות בבית הספר, בנייה של קבוצות מנהיגות והענקת תנאי לימוד הולמים עבור התלמידים המצטיינים. התכנית כוללת העשרה, הרצאות, סמינרים, סיורים וימי עיון בדרך של למידה עצמאית בחברותא, עבודות חקר, סביבות לימודיות מתוקשבות ועבודת גמר לבגרות בהיקף של חמש יחידות לימוד. שעות העשרה כוללות קורס המכונה "אלף – בית של תרבות", החושף את התלמידים אל ההיסטוריה של התרבות, התיאטרון, הספרות, הקולנוע, המוסיקה ועוד. כיתת המצטיינים בתיכון ברנר מעניקה לתלמידים הזדמנות ללמוד באווירה שונה ובשיטות אחרות מאתגרות, להיחשף  לתחומי דעת חדשים ולהוביל במנהיגות הבית ספרית.

תיכון ברנר – חינוך חברתי וערכי

בית ספר תיכון ברנר מקיים בכל השנתונים פעילות ערכית-חברתית ענפה בהתאם לחזון הבית-ספרי, תוך הפניית הזרקורים אל החינוך הומניסטי הדוגל בפלורליזם, חינוך לדמוקרטיה, חינוך להכרת השונה וכיבוד השונות, וכן חינוך לבגרות ונטילת אחריות, ולמעורבות אזרחית בקהילה. בית הספר מקדיש נתח מרכזי לטיפוח מנהיגות תלמידים פעילה באמצעות מגוון רחב של מיזמים כגון התכניות "מנהיגות חברתית",  "מובילי טיולים" ועוד. כמו כן מקיים בית ספר סמינרים ייעוציים בנושא כישורי חיים, פרויקט הכנה לשירות משמעותי בצה"ל, טיולים נודדים שנתיים המלווים בלמידה אקטיבית ועוד.

נכתב ע"י: פורטל בתי ספר

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]

גבעת ברנר

הצג מפה גדולה יותר

x