בי"ס תיכון הישאם אבו רומי

תיכון הישאם טמרה

בית ספר תיכון הישאם אבו רומי, טמרה

בית ספר תיכון הישאם נוסד בעיר טמרה בשנת 1967. תיכון הישאם מוגדר כבית ספר ממלכתי רגיל במגזר הערבי, והוא מונה מעל ל-600 תלמידים בכיתות י"-י"ב. בבית הספר 22 כיתות לימוד עם ממוצע של 27.5 תלמידים בכל כיתה, כשהלימודים נעשים בשפה הערבית. תיכון הישאם משקיע את מירב מאמציו לסייע לכל תלמיד במסע לגילוי יכולותיו וכישוריו ומיצויים באופן מיטבי, תוך שימוש בכל הכלים הפדגוגיים, יחד עם כל הגורמים החיצוניים ושותפות אמיתית עם הורים בעבודה החינוכית. בית הספר שואף לשקיפות ואובייקטיביות, והוא מאמין ומעודד הבעת דעות, השקפות וסוגיות תוך כיבוד השקפותיו של האחר והשונה. החזון החינוכי של תיכון הישאם הוא חיזוק והידוק הקשר שבין המורה-תלמיד-הורים במטרה לחזק את אמונתו של התלמיד ביכולותיו ובכישוריו. לשם כך שואף בית הספר להתאים את הוראת תכנית לימודים ליכולותיו האינדיבידואליות של התלמיד וחיזוק התחומים בהם הוא מתקשה. בית הספר מאמין ודוגל בכבוד הדדי בין כל הבאים בשעריו, ופועל למיגור כל אלימות מילולית או פיזית ושמירה על סביבת למידה איכותית, סובלנית ונעימה.

בית ספר- פעילות לימודית בתחום הרובוטיקה, המדע והטכנולוגיה

תיכון הישאם מקיים מגוון רחב של מסלולי לימוד איכותיים ומתקדמים שאחד מהם הוא בתחום הרובוטיקה מתוך החזון להגדלת שיעור התלמידים בתחום הטכנולוגי-מקצועי, והעלאת ההנאה, המוטיבציה וההנעה בתחום המדע והטכנולוגיה בקרב תלמידים. בית הספר מקיים פעילות לימודית מתמשכת ורב-שנתית במסלול הרובוטיקה על ידי חשיפתם לתחום, ועידודם להתנסות ולהשתתף בתחרויות כלל ארציות. פרויקט הרובוטיקה הוא אחד מהמיזמים במסלול ללימודי המדע והטכנולוגיה שמציע תיכון הישאם לתלמידיו. ניתן ללמוד במגמות הטכנולוגיות תוך התמקדות בלימודי המדעים לצד לימודי הטכנולוגיה או לחלופין להתמקד בלימודי מדעים בלבד, אשר כוללים מקצועות כגון פיזיקה, מדע וטכנולוגיה בחברה, כימיה או ביולוגיה. קיימת לתלמידים אפשרות לפנות אל לימודי המדע והטכנולוגיה במסגרת הרגילה וכן בקבוצות אשר מיועדות לתלמידים מצטיינים דרך המסגרת "עתודה מדעית-טכנולוגית" או התכנית "טכנאי ובגרות" מטעם משרד החינוך, שבה זוכים התלמידים בנוסף לתעודת בגרות גם לתעודת טכנאי. לימודי מדע וטכנולוגיה הינם תובעניים, אך מספקים לתלמידים במסלולים הללו אתגר, הנאה והתנסות מעשית במעבדה, כתיבת תוכנות מחשב מורכבות, ביצוע מחקרים ובניית דגמים של מוצרים אלקטרוניים.

מגמת מנהל וחשבונאות

מסלול נוסף שמציע תיכון הישאם לתלמידיו הוא מנהל וחשבונאות, כשהתלמידים זוכים בסיום לימודיהם בכיתה י"ב בתעודת ההסמכה וברישיון העבודה מטעם משרד העבודה לניהול חשבונות גם בנסיבות בהן התלמידים לא השלימו את לימודיהם לבגרות מלאה. התעודה מזכה בהסמכה מנהל חשבונות סוג 1+2, ומאפשרת התחלת עבודה במקצוע אשר נרכש בבית הספר מיד עם תום הלימודים. כמו כן מאפשר המסלול להמשיך ולהתמקצע בהמשך הדרך על ידי השלמה לסוג 3, וכן להתקדם אל עבר ייעוץ מס וכדומה. הלימודים מורכבים מחמש יחידות לימוד וכוללים גם פרויקט גמר. בין התחומים הנלמדים בבית הספר ניתן למנות נושאים כגון מילוי מסמכים (חשבוניות, קבלות), חישוב משכורות, דיווחים למע"מ, התאמות ספקים, התאמות בנקים, הוצאת כרטסות, מאזנים ועוד. מסלולים נוספים בתיכון הישאם כוללים מזכירות משפטית, ייעוץ מס, מסלול מב"ר לבגרות מלאה המיועד לתלמידים בעלי מוטיבציה ופוטנציאל גבוהים ללימודים, שבעקבות הפרעות הקשב או לקויות הלמידה הם מתקשים בלימודים, מסלול אומ"ץ להעצמה לימודית, פרויקט מיכא"ל למיצוי המצוינות ועוד.

נכתב ע"י: פורטל בתי ספר

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]

טמרה

x