בית ספר חט"ב לקייה

לקיה

בית ספר חט"ב לקייה

חטיבת הביניים לקייה מהווה בית ספר ממלכתי רשמי בסקטור הבדואי לכיתות ז"-ט". חט"ב לקייה הוקם ביישוב לקייה בשנת 1988 והוא מונה כ-630 תלמידים ו-22 כיתות לימוד. סוג החינוך הינו רגיל ושפת הלימוד היא ערבית. במבחני מיצ"ב למדדי יעילות וצמיחה בית ספרית מטעם משרד החינוך בשנים תשס"ט-תשע"א עולה כי במבדקי עמדות בקרב תלמידי כיתות ח" כלפי לימודי המדע והטכנולוגיה 72% מקרב תלמידי חטיבת הביניים לקייה ענו שהם בדרך כלל מצליחים במקצוע המדע והטכנולוגיה בהשוואה לנתונים הכלל ארציים אשר עומדים על 64%, וכי 74% מתלמידי חט"ב לקייה אף נהנים מלימודי המדע והטכנולוגיה. במבדקי עמדות בקרב תלמידי כיתות ח" כלפי לימודי הערבית עולה כי 87% מתלמידי חט"ב לקייה בדרך כלל מצליחים במקצוע הערבית ואותו אחוז תלמידים גם ענה כי לימודי מקצוע הערבית חשובים להם וכך גם לגבי מקצוע המתמטיקה, בעוד שהמדדים הכלל ארציים עומדים על 76% בלבד. במדדי אקלים בית הספר עולה כי 50% מהתלמידים חשים יחסי אכפתיות וקירבה בין מורים לתלמידים, ב-5% יותר מהממוצע בקרב כלל בתי הספר, ו-62% מהם חשים שהם זוכים להערכה ומשוב מצד המורים.

חט"ב לקייה- תכנית לקידום אורח חיים בריא

במדד המסכם את יחסי האכפתיות והקרבה בין תלמידים למורים השיב הרוב המוחלט של תלמידי חט"ב לקייה "למרבית המורים חשוב מאוד לדעת כיצד אני מרגיש בבית ובכלל". חט"ב לקייה שותפה למגוון רחב של יוזמות ותכניות בית ספריות במחוז דרום, כשאחת מהן היא התכנית לקידום אורח חיים בריא, בה משלבים מוסדות החינוך את תחום הבריאות כמרכיב מהותי במדיניות משרד החינוך ובהתאם למסמך הסטנדרטים. במסגרת התכנית עוסק בית הספר במגוון נושאי בריאות שונים בהרחבה ובאופן שוטף במרוצת השנה בשיתוף פעולה של משרד החינוך ומשרד הבריאות עם צוות חינוכי רב תחומי, גורמי חוץ, הורים ותלמידים. בית ספר לקייה משמש כמודל חברתי מקדם בריאות על רקע העלייה המתמדת בהיקף ההשמנה באוכלוסיה בעולם המערבי, ובפרט בקרב בני נוער וילדים, כשמטרתה של התוכנית היא הבאה לכדי צמצום שיעור ההשמנה בקרב התלמידים והקהילה באמצעות הפעילות הגופנית והשינוי התנהגותי בהרגלי התזונה, תוך יישומו של מודל התערבות רב מערכתי כאשר הליבה שלו היא מערכת החינוך.

חט"ב לקייה- יוזמות ופעילויות חינוכיות

בחט"ב לקייה עוסקים כל העת לקידום יוזמות ופעילויות חינוכיות, וניתן להיווכח בהישגיים. אחת התחרויות היוקרתיות בהן השתתפו תלמידי חט"ב לקייה היא תחרות "הממציא הצעיר", תחרות בחסות משרד החינוך, עיריית ב"ש, משרד המסחר, התעשייה והתעסוקה, התאחדות התעשיינים והמוזיאון הלאומי למדע. בתחרות שנערכה בשנת 2010 השתתפו מעל לשישים מוסדות חינוך מכל אזורי הארץ והציגו לראווה פיתוחים מתקדמים, פטנטים והמצאות. בתחרות הגיעו תלמידי לקייה אל המקום הרביעי המכובד, וזכו לתעודת הוקרה וכבוד על המצאת מכשיר הקולט גלי קול המומרים להודעות ופקודות לשימוש בעליהם של בעלי החיים. התחרות "הממציא הצעיר" פועלת מעל ל-17 שנים, והיא חותרת לטיפוח ומינוף החשיבה היזמית בקרב תלמידים. במסגרת התכנית עוסקים התלמידים בתחומי הטכנולוגיה השונים, כגון רובוטיקה, אלקטרוניקה וכדומה, ורוכשים מיומנויות מסדר חשיבה גבוה, ומתנסים בפתרונות לבעיות באמצעות חשיבה טכנולוגית.

נכתב ע"י: פורטל בתי ספר

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]
x