רז אתגרים חינוכיים

רז אתגרים חינוכיים

רז אתגרים חינוכיים: מיצוי הפוטנציאל הטמון בכל תלמיד והבאתו לבגרות

מטרת תכנית הלימודים בבית הספר התיכון היא לאפשר עמידה בתנאים לשם קבלת הזכאות לאותה תעודת הבגרות המיוחלת. ואולם, שנות הלימודים בתיכון הינן גם שנות ההתבגרות התוססות, עמוסות הגירויים ותהפוכות חברתיות, ובנוסף, תוכנית הלימודים לא תמיד מותאמת לצרכי התלמיד באופן פרטני. מנגד, על מנת להמשיך במסלול הלימודים האקדמיים או לזכות בתעודת בגרות מלאה, עולה הצורך להשלים את המקצועות לבגרות בשלבים מאוחרים יותר בחיים. לתלמידים הללו המעוניינים להשלים או לשפר את המקצועות לבגרות יישנן לא מעט אפשרויות בדמות מכונים ובתי ספר אקסטרניים, כשאחד המכונים האיכותיים ביותר למטרה הוא "רז אתגרים חינוכיים" אשר בזיכרון יעקוב. "רז אתגרים חינוכיים" הוקם בשנת 2004 מתוך חזון למצות בכל תלמיד את הפוטנציאל הטמון בו במטרה להביאו לתעודת הבגרות. במכון קיימת אפשרות לבחירה באחד משלושה מסלולים בהתאם לשלב בו נמצא התלמיד, כשהמסלול הבסיסי הוא מתן שיעורי עזר בכל מקצועות הלימוד לכיתות א"-יב" לתלמידים הנמצאים עדיין במסגרת הלימודים האינטרניים, הכנה לבגרות לתלמידים הנמצאים בסטאטוס של נבחן משנה אינטרני או אקסטרני וקורסי הכנה למבחן הפסיכומטרי.

רז אתגרים חינוכיים: שיטות לימוד ייחודיות, יחס אישי ובאווירה נעימה

"רז אתגרים חינוכיים" מציע מגוון אפשרויות החל משיעורי עזר לתלמידי תיכון וכלה בהכנה למבחנים הפסיכומטריים, ובנוסף עוסק המכון באיתור, פיתוח וגם הוצאה לאור של חומרים הכוללים ספרי לימוד ותקליטורים בתחום ההוראה והחינוך. השיעורים מתקיימים בקבוצות קטנות או באופן פרטני, באמצעות שיטות לימוד ייחודיות, כשהתהליך מלווה ביחס אישי, תמיכה וליווי צמודים ובאווירה רגועה ונעימה. צוות המורים במכון מורכב מאנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים מניסיון עתיר שנים בהכנה לבגרויות ומבחנים פסיכומטריים, היודעים לאתר בעיות ולהביא לפתרונן בזמן אמת. תעריפי הלימוד ב"רז אתגרים חינוכיים" הינם הוגנים בתנאי תשלום נוחים, ובתוכם כלולים כל חומרי הלימוד והמרתונים לקראת הבחינות. לא מעט תלמידי תיכון חשים כי הם מתקשים במקצועות מסוימים. תוכניות הלימוד מטעם משרד החינוך אינן מותאמות לצרכי כל התלמידים, אשר רבים מהם מפתחים פערים לימודיים בשל כך. על מנת להקדים תרופה למכה מומלץ להסתייע בשיערי עזר כבר במסגרת הלימודים האינטרניים בבית הספר במטרה לצמצם ולסגור את הפערים אשר הצטברו. "רז אתגרים חינוכיים" מעניק את האפשרות לשיעורי העזר בכל המקצועות הבית ספריים החל ממקצועות הלימוד של בית הספר היסודי וכלה במקצועות לבגרות. המקצועות השכיחים בהם מתקיימים במכון שיעורי עזר הם המתמטיקה, לשון, ספרות, אנגלית, תנ"ך, אזרחות, היסטוריה ומקצועות נוספים. שיעורי העזר עשויים להינתן כשיעורים פרטיים או בקבוצות קטנות בהתאם לבחירת הלקוח, כשבנוסף, קיימת אפשרות למרתונים אינטנסיביים לקראת בחינות חשובות כמו בחינות מגן ובגרויות.

רז אתגרים חינוכיים: הכנה לבגרויות

תעודת הבגרות בארץ מהווה מסמך רשמי מטעם משרד החינוך, אשר מעיד על תום שתיים עשרה שנות לימוד ועמידה בחובות הלימוד הנדרשות. תעודת הבגרות הינה תנאי בסיסי עבור הקבלה למוסדות להשכלה האקדמית, וכן במקומות תעסוקה רבים. תנאי הקבלה להמשך לימודים במוסדות להשכלה גבוהה מותנים בציון משוכלל של המבחן הפסיכומטרי עם ציוני הבגרות, וככל שציוני הבגרות גבוהים יותר, כך נפתחות בפני הסטודנט אפשרויות לבחירת מגוון רחב יותר של מסלולי לימוד אקדמיים. על מנת לעמוד בתנאים לקבלת זכאות לבגרות יש להשלים לכל הפחות עשרים יחידות לימוד במסלולים הרגילים, ועשרים ואחת יחידות לימוד במסלולים הטכנולוגיים. יישנם שבעה מקצועות חובה הכוללים לשון, תנ"ך, ספרות, אזרחות, מתמטיקה, אנגלית והיסטוריה, ומקצוע אחד מוגבר לכל הפחות ממקצועות החובה או במקצוע אחר. המקצועות לבגרות אותם ניתן ללמוד ב"רז אתגרים חינוכיים" כוללים את מקצועות החובה ומקצועות נוספים כמו מחשבים וגיאוגרפיה כמקצועות מוגברים. כמו כן, ישנה האופציה לבחור במתמטיקה מסלול של שלוש, ארבע או חמש יחידות לימוד. קורסי ההכנה לבגרות דרך "רז אתגרים חינוכיים" מקיפים ומקצועיים ומועברים בשני מסלולים. אחד המסלולים הוא המסלול של המכינה החד שנתית, למעוניינים להשלים את המקצועות לבגרות בשנה אחת, כשהלימודים במסלול הזה מתקיימים מידי יום בשעות הערב. במכינה הדו שנתית מתקיימים הלימודים כשלוש פעמים בשבוע בשעות אחר הצהריים ובערב, ובמסגרתה ניתן להשיג את הזכאות לבגרות בשנתיים.

רז אתגרים חינוכיים: הכנה לפסיכומטרי

השגת ציון גבוה ככל הניתן בבחינה הפסיכומטרית מגדילה את סיכויי הקבלה למסלול הלימודים המועדף במוסד האקדמי. סטודנטים רבים השכילו להבין כי האמצעי לסלילת הדרך הוא מכוני ההכנה לפסיכומטרי. "רז אתגרים חינוכיים" מציע קורסים ממוקדים שמטרתם להעניק ידע מקצועי ושיטתי אשר נחוץ להתמודדות עם מגוון הנושאים בבחינה תוך עמידה בזמנים. קורס ההכנה לפסיכומטרי במכון "רז אתגרים חינוכיים" נפתח בהתאם למועדי הבחינות, הנקבעים באמצעות המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. הקורס מקנה ידע מקיף בכל נושאי הבחינה, החל מתחומי החשיבה הכמותית, דרך החשיבה המילולית וכלה במתמטיקה ואנגלית. הקורס ב"רז אתגרים חינוכיים" מונחה דרך החברה הפסיכומטרית המובילה בארץ – "אחד על אחד" במסגרת קבוצת לימוד אינטימית הכוללת לא יותר מחמישה עשר משתתפים, או במתכונת פרטנית בהנחיית מדריך מנוסה. במסגרת הקורס לפסיכומטרי כלולים שיעורי תגבור אישיים ומרתונים, ומתקיימת אף "סיירת אתגרים" לתלמידים המעוניינים להשיג ציון פסיכומטרי מעל ל-700. ב"רז אתגרים חינוכיים" הקורס הינו מקיף ביותר, וכולל מעל ל-200 שעות אקדמיות במתכונת של מפגשים דו שבועיים שאורכן כחמש שעות. "רז אתגרים חינוכיים" הינו לכאורה מכון מיני רבים, ואולם, התוצאות בשטח עושות את ההבדל. בואו והיווכחו.

נכתב ע"י: פורטל בתי ספרהצג מפה גדולה יותר

x