ברווזים בכפר – אטרקציה חינוכית לילדים ותלמידים

ברווזים בכפר

רקע כללי:

בכפר ברוך אשר בעמק יזרעאל שוכן מרכז מבקרים קסום ומיוחד במינו ששמו "ברווזים בכפר". ייחודו של המקום נובע ממספר מאפיינים שאחד מהם נעוץ בעובדה שברווזים בכפר הינו המקום היחידי בארץ המהווה בית גידול לעופות מים בכלל ולברווזים בפרט. פרט נוסף המוסיף לנופך הייחודי של המקום נעוץ בסיור המודרך בו חווים התלמידים לנגד עיניהם את פלא היווצרותם של החיים ומחזוריותם לנגד אליהם, החל משלב הרבייה, דרך של בקיעתו של האפרוח ועד להגעה לשלב הבגרות של הברווז. מרכז המבקרים "ברווזים בכפר" מתאים את עצמו לאופי הקבוצה ולגילאים שבה, באופן העברת התכנים והפעילויות הנלוות וערוך לארח מוסדות חינוך וגני ילדים, תנועות נוער, חוגי טבע, תלמידים במסגרת החינוך המיוחד, טיולי משפחות, וועדי עובדים, פנסיונרים ועוד. קיימת אפשרות, בתיאום מראש, להיערך לאירועים כמו כנסים וסדנאות, מסיבות סיום וימי הולדת. בנוסף לסיור המודרך ישנם גם פינת ליטוף, בה זוכים הילדים ללטף אפרוחים וחיות נוספות כמו ארנבונים, שרקנים, עיזים ננסיות וחיות נוספות, פינת יצירה אשר בה יוצרים התלמידים במו ידיהם מזכרת מן החוויות אשר ספגו, שולחנות פיקניק עם פינות מוצלות, מזנון ואפשרויות לקייטרינג בתיאום מראש.

ברווזים בכפר: העשרה חינוכית למוסדות החינוך, קבוצות ומשפחות
ההדרכות לבתי הספר מועברות באופן מקצועי וחווייתי ומותאמות לכל שכבת גיל החל מגילאי הגן וכלה בחטיבות העליונות שבבתי הספר התיכוניים, כאשר הנושאים מועברים באופן חופף לתכנים הפדגוגיים שבמשרד החינוך, כמו הכרה וזיהוי עופות המים לסוגיהם, התאמת בעלי החיים לתנאי סביבתם, התנהגויות בעלי החיים כמו חיזור, היררכיה וטריטוריאליות, מאפייני חיים כמו התנהגות הורית בקרב העופות, רביית עופות, תורשה, תהליכים אופייניים בקרב העופות כמו דגירה ובקיעה, מחזוריות הטבע ונושאים נוספים, כאשר כל הדרכה ופעילות מותאמת לצרכי הקבוצה ולגיל. הסיור למוסדות החינוך משלב את התוכן הלימודי ביחד עם חוויה כפרית, בה התלמידים זוכים לפגוש עופות מים תוך כדי הדרכה משולבת על התאמתם של העופות לתעופה, יבשה ולמים. בהמשכו של הסיור המודרך נחשפים התלמידים לכל שלבי מחזוריות החיים החל משלב החיזור, כשהחוויה כוללת איסוף ביצים, התבוננות בשלבי ההתפתחות העוברית של האפרוח בביצה באמצעות פנס ותהליך הבקיעה של האפרוח, ההחתמה ועוד.
הביקור במרכז "ברווזים בכפר" מותיר חותם עמוק בתלמידים באמצעות חוויה חושית, המעניקה במפגש בודד הבנות בנושאים מגוונים, הנרכשות בדרך כלל רק לאחר שעות לימוד רבות.

נכתב ע"י: פורטל בתי ספר

ברווזים בכפר - כפר ברוך


הצג מפה גדולה יותר

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]
x