אגם חי קיבוץ יראון

קיבוץ יראון

תכנון יום כיף עם ערך מוסף לימודי חווייתי למוסדות חינוך
ישנה הבטחה מעניינת הטמונה בצמד המלים "יום כיף", במיוחד כשהמסגרת היא בית הספר. מעבר לשמחה הטמונה ביום חופשי מלימודים. המילים הללו צופנות בחובן הבטחה לאטרקציה שעיקרה הנאה ופעילות מרתקת ובלתי שגרתית. ואולם, ארגון של ימי כיף אינו משימה כה פשוטה, ויש צורך בארגון קפדני ומדוקדק, תוך כדי הבאת פרמטרים לא מעטים בחשבון, החל מהתאמת הפעילות אל התלמידים בהיבט של הגיל, המטרות ואופי המוסד החינוכי, וכלה בהיבט הארגוני והתקציבי הכולל הסעות, מלווים ותיאום בין כל הגופים. בנוסף, קיימות בזירת האטרקציות לא מעט אפשרויות, כמו סדנאות, מרכזי מבקרים, מוזיאונים, הצגות וסרטים, כשהמטרה בהיבט החינוכי היא לאתר יום כייף הטומן בו גם ערך מוסף חווייתי, ערכי ולימודי. אחת האפשרויות המתאימות לכל גיל, לכל מסגרת ולכל מזג אוויר, עם הבטחה לחוויה בלתי נשכחת בעלת ערך מוסף גבוה במיוחד היא אגם חי אשר קיבוץ יראון. אגם חי שבקיבוץ יראון הינו פנינה תיירותית הממוקם בליבו של נוף גלילי מדהים ועוצר נשימה בסמוך לרכסו של הר מירון.

אגם חי קיבוץ יראון: פנינה תיירות עם חוויית טבע אמיתית
באגם חי קיימת הרמוניה מושלמת דגי נחלים, צבי ביצה וברווזים, במזג אוויר נעים קריר למשך כל ימי השנה. שלל האפשרויות לפעילות חווייתית הוא רב גווני באגם החי והוא כולל שיט בסירות פדלים, פינת ליטוף והאכלה, רכיבה על סוסי פוני, פינת יצירה, אפיית פיתות טבון, טיול "בעקבות פו הדוב", טיולי אופניים, טיולי טרקטורונים וג'יפים, טיולים רגליים המשלבים בתוכם סיפורים היסטוריים ואגדות, משחק חפירות ארכיאולוגיות ועוד, ועוד…האגם החי בקיבוץ יראון מעניק חווית טבע אמיתית. האגם החי אוצר בתוכו גן חיות אינטימי בעל פינות ליטוף והאכלה, כשהמגע עם החיות יוצר קשר אמיתי לבעלי חיים. בהיבט החינוכי רוכש התלמיד באמצעות המגע הזהיר, הרך והעדין, את ההבנה שהחיות לעיתים מפגינות חשש ופחדים מזרים בדיוק כמוהו. לצד גן החיות קיים באגם החי מגוון רחב של אטרקציות נוספות כמו רכיבה על פונים וסירות פדלים. ואולם, מעבר לאטרקציות אותן ניתן למצוא במקומות לא מעטים נוספים, ישנו לאגם חי סוד נוסף: סוד האגם. זהו מסלול חידות שמטרתו להעמיק את עוצמת החוויה שבמפגש עם החיות השונות, כשכתב החידה מוביל את התלמידים לנדידה בין התחנות השונות שברחבי פינות החי.

אגם חי קיבוץ יראון: טיול בעקבות פו הדוב
אחד מסיפורי הילדות עליהם גדלנו וחונכנו הוא "פו הדוב". זהו סיפור פנטזיה קסומה המורכב ממגוון חיות וילד קטן, המקיימים ביניהם מערכת יחסים מיוחדת המעמידה אותם במצבים שונים, כשכל החיות חיות בהרמוניה מופלאה ביניהן, ובעת צרה או קושי הן יודעות כי כל חיה אחרת תושיט יד לעזרה בדרכה המיוחדת. כל אחד מאיתנו פיתח ותרגם את הפנטזיה הזו באופן אישי וייחודי, ואולם, המסרים הסמויים אשר נספגו בתוכנו זהים להפליא. ביער שבוואדי יראון זוכים התלמידים להכיר את סיפור ילדותנו במהלך טיול מודרך. המסלול מתחיל בשחזור חקלאות מדרגות ותוך כדי הסיפור, נודדים התלמידים בין סימני הדרך של שוכני היער כמו מאורת הארנב, צופים בבתיהם של חיות יער נוספות, מחפשים את הדבש שפו הדוב הותיר עבור התלמידים, כשהקינוח הוא עץ המשאלות המיוחד. החוויה המופלאה מעניקה לילדים היחשפות להרמוניה שבטבע תוך מתן דרור לעולם הפנטזיה והדמיון.

אגם חי קיבוץ יראון: פינות יצירה, מעגל מתופפים וטיולי אופניים, ג'יפים וטרקטורונים.
הפעילויות באגם חי קיבוץ יראון משלבות הנאה ולמידה, מתוכננות ומתואמות בהתאם לאופי הקבוצה ולגיל. האגם החי מוקף בשולחנות פיקניק מוצלים, דשא, עצים וגן שעשועים גדול, כשמסביבו פינות חי עם עופות מים וברווזים, צבאים ואיילים, אלפאקות ולאמות, עזים וכבשים, מכרסמים, נחשים וחיות רבות נוספות. הסיור בפינת החי משולב בסיפורים והסברים על בעלי החיים אשר בגן. אופציות נוספות לגילאי הגן ובתי הספר היסודיים הן פינות היצירה המורכבות מחומרים מן הטבע, ופינות טאבון המאפשרות הכנה של פיתות עם זעתר ולבנה באופן עצמאי. לגילאים הבוגרים יותר ניתן לשלב מעגל מתופפים, טיולי אופניים, חשוב לציין כי אגם חי קיבוץ יראון נגיש כולו לנכים ומוגבלים, שער הכניסה והמדרכות מותאמים לכיסאות גלגלים, ובנוסף קיימים גם שירותי נכים. אין ספק כי במידה ואתם מחפשים עבור התלמידים "יום כייף" עם טעמים וניחוחות מיוחדים, אגם חי קיבוץ יראון הוא המקום המושלם למטרה.


הצג מפה גדולה יותר

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]
x