אנ"א – רשת בתי הארחה

ana

אכסניות נוער בפריסה ארצית בחסות משרד החינוך כמוצא אופטימאלי לטיולים שנתיים
לא פשוט להיות רכז טיולים במוסדות החינוך השונים. זהו תפקיד הנושא בחובו אחריות לא מבוטלת, המצריכה התייחסות ותיאום מורכב בין לא מעט פרמטרים, במיוחד כשמדובר בטיול שנתי בין מספר ימים בחטיבות העליונות של בתי הספר התיכוניים. יש להחליט על אופי הטיול ויעדיו, חבל הארץ בו הוא יתקיים, הסעות, לינה, מזון, אישורים, אמצעי אבטחה ובטיחות, לקיחה בחשבון של תרחישים בלתי צפויים וההיבט התקציבי הנושא על גבו הטיול. בנסיבות מסוימות המיקום הנבחר אינו מאפשר לינת שטח בשל תנאי המיקום הקשים או מזג האוויר, אך מנגד, בתי המלון למיניהם אינם באים בחשבון מהנסיבות התקציביות. זוהי אחת הדילמות העומדות בפני לא מעט רכזי טיולים, שלהם נתונות שתי אפשרויות בסיטואציות הללו: לשנות את מסלול הטיול או למצוא חלופה תקציבית הולמת. רכזי טיול וותיקים המכירים מקרוב את הנושא לא ייקלעו כלל לדילמה הזו, ויפנו מייד לאנ"א שהיא אגודת אכסניות נוער בישראל הנמצאת תחת חסותו של משרד החינוך. אנ"א הינה עמותה הפועלת ללא כוונות רווח והיא קיימת בפריסה ארצית החל מאילת וכלה בתל חי, בערים המרכזיות ובאתרי התיירות.

אנ"א – רשת אכסניות נוער ובתי הארחה בפריסה ארצית בחסות משרד החינוך
אנ"א כאמור היא אגודת אכסניות הנוער בישראל, והיא פועלת בחסות משרד החינוך, האגף למינהל החברה והנוער. אנ"א הינה עמותה ציבורית וככזו היא פועלת ללא כוונת רווח בתחומי הארחה, תיירות ונופש ובהדרכת טיולים. לאנ"א ישנם 19 בתי הארחה הפרוסים בערים המרכזיות תל אביב, ירושלים וחיפה, ובערים המהוות מוקדי תיירות כמו עכו, צפת ואילת. כמו כן ניתן למצוא בתי הארחה מטעם אנ"א גם במוקדי התיירות המרכזיים מצפה רמון, מצדה, עין גדי, כינרת, בית שאן, מעיין חרוד ועוד. אנ"א בנתה את אכסניותיה בהתאם לתקנים המחמירים של משרד התיירות, כשבכל חדרי ההארחה ישנו מיזוג אוויר בחדרים, חדר אוכל כשר, בית כנסת, אולמות הרצאה, מועדון, טלוויזיה ואינטרנט, כשבחלק מבתי הארחה ניתן למצוא גם מגרשי כדורגל, כדורסל, טניס, מתקני ספורט ובריכות שחיה.

אנ"א – שירותי אירוח ותיור לטיפוח והטמעת הקשר הערכי אל הארץ
אנ"א הוקמה במטרה למלא שני יעדים עיקריים, שהם מתן שירותי לינה, אירוח כלכלה והדרכת טיולים למוסדות חינוך, ארגונים, קבוצות וגורמים פרטיים מהארץ ומחו"ל במחירים סבירים, במטרה לטפח ולהטמיע את הכרת הארץ והקשר הערכי אליה, דרך סמינרים בנושאי טבע, חינוך לפלורליזם וסובלנות. בין מחלקותיה של אנ"א ישנן מחלקת הנסיעות ברישיון משרד התיירות שתפקידה לטפל בתיירות הנכנסת, והמחלקה לתיירות פנים האחראית לארגון הטיולים והתאמתם לצורכי האוכלוסיות השונות, החל מתלמידי בתי הספר ותנועות הנוער וכלה בבני גיל הזהב. בנוסף, אחראית המחלקה לארגון סמינרים, מחנות קיץ וחבילות תיור הכוללות שירותי הסעה צמודים, אירוח והדרכה באמצעות מדריכים וותיקים ומנוסים. באנ"א ישנם מרכזי לימוד ואולמות הרצאה המכילים ציוד אורקולי ועזרי לימוד מתקדמים על מנת לקיים הרצאות, הדרכות וכנסים המשולבים בתוכנית הטיולים של מוסדות החינוך והארגונים השונים.

אנ"א – תוכניות חינוכיות בהתאמה לצורכי מוסדות החינוך
מלבד האירוח מציעה אנ"א תוכניות חינוכיות לתלמידי בתי הספר, סגל הוראה, חיילים ופרטיים בהתאם לקהל היעד ולמיקום הגיאוגרפי ההיסטורי של בית ההארחה. התוכניות החינוכיות שואבות אל תוכן את המשתתפים באמצעות חוויות מרתקות ומוחשיות במטרה להעניק צורך חינוכי משלים לשירותי הלינה והאירוח. האחת מתוכניות האירוח לדוגמה היא המיצג האורקולי "חדשות המרד הגדול" שבאכסניית הנוער מצדה. זהו מיצג אורקולי סוחף ומרהיב, המביא לצופים את השתלשלות האירועים הדרמטית אשר התרחשו בין השנים 1066– 1073 לספירה, תוך שיתוף אקטיבי של קהל הצופים בהתלבטויות העולות במהלכו של המרד. שיתוף פעולה עם הקהל מתבצע על ידי סקר חי המשולב במהלך המיצג, שבו מתבקשים הצופים להחליט כיצד היו נוהגים בתרחישים השונים במידה והיו נמצאים בתקופה ההיא של המרד, דרך לחיצה על השלטים המחולקים להם עם כניסתם לאולם. המנחה מתייחס באופן ישיר לתשובות קהל הצופים ובאמצעות כך הם הופכים לחלק אינטראקטיבי מן האירועים. אנ"א מהווה חלוצה בענף באמצעות אימוץ החזון לאיכות ומצוינות בתחומי ההארחה וההדרכה, תוך מתן חשיבות עליונה לעלות, לשירות ולמקצועיות.

בבתי ההארחה ואכסניות הנוער פרוסים ברחבי הארץ 


הצג מפה גדולה יותר

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]
x