אילנה מונק – פעילות לתלמידים עבור פורטל בתי ספר

אילנה מונק

סדנאות משחק ותיאטרון להתפתחות אישית ולצמיחה בקרב תלמידים

בעידן הנוכחי של תוכניות הריאליטי והמגוון הרחב של ערוצי הטלוויזיה, אין כיום ילד אשר אינו רוצה להתפרסם, לדגמן או להופיע בקולנוע ובטלוויזיה. יחד עם זאת, עולם התוכן של התיאטרון והמשחק מציע הרבה מעבר לפרסום. התיאטרון והמשחק מציעים ערך מוסף המתלווה אל התלמידים בכל אשר יפנו, כשהערך המוסף מתבטא ביצירתיות, מיקוד, שחרור ויכולות בין אישיות טובות יותר. אומנויות הבמה והמשחק מעניקות לתלמידים את היכולת להיכנס אל תוך עצמם, לחדד את חושיהם, ולפתח מודעות אל הסביבה ואל עצמם, לפתח יכולות תקשור, ולהעלות את ביטחונם העצמי בהתמודדות עם מצבים ועם אתגרים חדשים ובלתי מוכרים בדרכים שונות ומגוונות.

סדנאות תיאטרון לתלמידים בהנחיית אילנה מונק

סדנאות תיאטרון ומשחק הינן כלי יעיל ביותר לפיתוח ביטחונם העצמי של ילדים ובני נוער עם מצבים, משימות ואתגרים חדשים ובלתי מוכרים. אחת הסדנאות המובילות להתפתחות אישית ולצמיחה בקרב תלמידים היא הסדנה לתיאטרון ולמשחק בהנחייתה של אילנה מונק. אילנה מונק הינה בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד, מורה לדרמה, מספרת סיפורים, מפעילה תיאטרון בובות, סופרת ושחקנית. אילנה בוגרת בית הספר לתיאטרון בובות "תיאטרון הגוף" של דבורה צפריר, ומעבירה סדנאות לדרמה ומשחק במוסדות חינוך, מתנסים, ספריות וגני ילדים. אילנה בעלת ניסיון וידע רב בהנחיית קבוצות מגוונות, ובפרט עם תלמידים. ההנחיה הינה מקצועית ורגישה, ומשלבת דרמה, אימפרוביזציה, משחק והומור.

משחקי התיאטרון ככלי לפיתוח יכולות בקרב ילדים ובני נוער

משחקי התיאטרון הינם עולם מופלא, ואפקטיביים מאוד עבור תלמידים בטווח גילאים רחב החל מבית הספר היסודי ועד לסיום התיכון. המשחקים שאובים מעולם התוכן של התיאטרון, מותאמים לתלמידים ללא כל ניסיון בימתי. משחקי התיאטרון כוללים משחקים לפיתוח החושים, משחקים תחרותיים, משחקי מגע ותנועה, אלתור, סיפורים, דינאמיקה קבוצתית, פנטומימה, משחקים לצוותים ולזוגות וכדומה. המשחקים יעילים במיוחד לפיתוח הריכוז והזיכרון, הדמיון והיצירתיות. דווקא בשנים בהן אישיותם של הילדים מתעצבת, מומלץ לחשוף אותם לפעילויות אשר מפתחות את האדם כמכלול, בהיבט הקוגניטיבי, הרוחני, הגופני והרגשי. בהיבטים הללו, משחקי התיאטרון הינם כלי אשר עונה בדיוק על הצרכים של הילדים ובני הנוער. בקבוצה בה מתקיימת אווירה תומכת, אשר נוצרת באמצעות כללים מיוחדים הנלמדים והנשמרים במפגשים, ניתן להגיע לכל אחד מן התלמידים, ולאפשר אף למופנמים ולביישנים שביניהם דרך לביטוי עצמי. בסדנאות משחקי התיאטרון לומדים הילדים לגלות את עצמם ולגלות את האחר, ולכבד ולקבל הן את עצמם והן את השונה.

תיאטרון סיפור לילדים

אילנה מונק מקיימת גם שעות סיפור ותיאטרון בגני ילדים, בתי ספר, מתנסים וספריות, במתכונת של חוג שבועי, דו-חודשי או כהצגות בודדות. ההצגות מורכבות משפה עשירה, והינן ברמה אמנותית גבוהה במיוחד, ומשולבים בהן אלמנטים של משחק פיזי איכותי, תפאורה מרהיבה תחפושות ומסכות. בהצגות שותפים הילדים כקהל פעיל באמצעות פנטומימה ודרמה. הפעילויות מותאמות לנושאים הנלמדים בגן כגון חגי ישראל, חברות, ניקיון ומגוון נושאים נוספים. בין ההצגות ניתן למצוא את ארץ יצורי הפרא, האריה שאהב תות, מיץ פטל, לולי שבלולי, יהושוע הפרוע, הלביבה שהתגלגלה ועוד הצגות רבות נוספות.

אתר: www.o4ia.co.il

נכתב ע"י: פורטל בתי ספר

אנו מספקים שרות בכל רחבי הארץ


הצג מפה גדולה יותר

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]
x