חוויה ותוכן – דרך למידה חוויתית

חוויה ותוכן

חוויה ותוכן- למידה בעלת ערך מוכח

בניגוד לשיטות ההוראה השגרתיות, הלמידה החווייתית משלבת בתוכה מגוון חושים ויוצרת זיכרון והמשגה, שבדרכי הוראה אחרות קיים הקושי לשמר. בלמידה החווייתית יישנו אלמנט אתגרי ושכלי, הכולל התנסות ממשית והתמודדות רגשית חווייתית. למידה חווייתית רב-חושית מערכתית, המסתייעת בפעילויות שטח יחד עם התנסות רב-חושית, מתוך אינטראקציה קבוצתית מעניקה לא רק יציאה מן השגרה, אלא מאפשרת גם פתיחות, יצירתיות ושבירת מחסומים מנטאליים. אחת החברות המובילות בתחום הלמידה החווייתית היא חברת "חוויה ותוכן", אשר פיתחה מודל למידה ייחודי ללמידה מערכתית-אישית במתכונת של סדרת מפגשים וסדנאות מתמשכות במהלך השנה, או במתכונת של הפנינג וימי שיא. חוויה ותוכן הוקמה על ידי שלושה חברים בעלי תואר בחינוך בשנת 2010, מתוך רצון להוות חלופה איכותית בהיבט של התוכן החינוכי, ההדרכה הבלתי פורמאלית והלימוד החווייתי. כל הפעילויות אותן מקיימת חוויה ותוכן מפוקחות ומוכרות מטעם משרד החינוך, ונערכות על פי חוזר מנכ"ל.

תכניות העשרה לתלמידים בחטיבת הביניים

הפעילויות פונות בהתאמה אל ילדים בטווח הגילאים 4-14, כשמדי כל שנה מתעדכנת החברה ומתחדשת במתודות, תוכניות חינוכיות ואופני הפעלה, זאת בכדי להתאימן לשלב ההתפתחותי של התלמידים, ולהתרענן בתכנים מאתגרים חדשים בהתאם לרוח הזמן. דרך האינטראקציה הקבוצתית, התנועה, המשחק והאתגר נחשפים התלמידים לדילמות ערכיות, כשהפעילות מטפחת את עולמם הרגשי. אחת הסדנאות שמציעה חוויה ותוכן לבתי ספר יסודיים וחטיבות הביניים היא "המרוץ", פעילות בהשראתה של תוכנית הטלוויזיה הפופולארית. זוהי למעשה סדנת OUTDOOR גדושה באקשן תחרותי ואתגרי בין כיתות או קבוצות, כשמאחורי סדנאות ה- Outdoor Training מסתתר הרעיון של יצירת סביבה מאתגרת, הרפתקנית ומאוד בלתי שגרתית, במטרתה לאפשר לתלמידים לצאת מגבולות המסגרת, ללמוד ולהתפתח, מתוך חוויה אישית וקבוצתית מגבשת, כששבירת השגרה, ההתמודדות חדשה מול מצבים מאתגרים והאינטראקציה הקבוצתית מהווים קרקע פורייה לא רק להוראה איכותית, אלא גם לליכוד וגיבוש קבוצתי ותקשורת בין-אישית טובה יותר.

חוויה ותוכן- תכניות העשרה ופעילויות בנושא חגים

חוויה ותוכן מציעה מגוון פעילויות גם בנושא חגים. הפנינג חנוכה הינו מסע של נדידה בזמן אל תקופת החשמונאים, ומסע היכרות עם יהודה המכבי, פח השמן המסתורי והמנורה. התלמידים מכינים חנוכייה מחומרים ממוחזרים, מכינים לביבות וסופגניות, משחקים בסביבוני טבע, ונהנים מפעילויות נושאות פרסים. קרנבל פורים מטורף מהווה קרנבל של מסכות גבס מקושטות, סיפור מגילת אסתר בחרוזים, פסלי מחזור היתוליים, ריקודים עם מרקיד מקצועי, שירים, תחרות תחפושות נושאת פרסים ועוד מגוון ענקי של הפתעות נוספות. התכנית לשבועות כוללת הצגה קצרה על תולדות החג ופעילויות לבחירה, שאחת מהן היא הכנת טנא ביכורים מחומרים ממוחזרים מן הטבע, כשבתום ההכנה ממלאים התלמידים את טנא הביכורים בממתקים כמזכרת מתוקה מן האירוע או מניחים בו שתיל. פעילויות חלופיות הן סלסלת צמר משאריות הצמר של סבתא סורגת או הפיכת שמנת נוזלית לחמאה מוצקה, שמהווה מתנה טעימה מחומרים מן הטבע. חברת חוויה ותוכן פועלת בכל רחבי הארץ, כשבין לקוחותיה נמנים החברה להגנת הטבע, רשת המתנסים, רשת קייטנות עולם אחר, מרכזים קהילתיים, עיריות, רשויות מקומיות, מוסדות חינוך וגני ילדים, כי חוויה ותוכן הינה פעילות עם ערך מוכח.

נכתב ע"י: פורטל בתי ספר

 

אנו מספקים שרות בכל רחבי הארץ


הצג מפה גדולה יותר

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]
x