תיאטרון חי-פה

תאטרון חיפה

תיאטרון חי-פה לקידום תיאטרון חברתי יוצר

תיאטרון "חי-פה" נוסד בשנת 1990 על ידי הבימאית, הכותבת והיוצרת רוני קינן, שמנהלת את התיאטרון מאז היווסדו ועד היום. התיאטרון פועל בחסות העמותה לקידום תיאטרון חברתי יוצר בחיפה, והוקם על מנת לתת הזדמנות לכל אלו אשר רוצים לתת דרור לביטוי היצירתי, ולעמוד על במה מול קהל בביטחון והנאה. תיאטרון חי-פה פתוח לכל תושבי חיפה והסביבה, ומציע סדנאות תיאטרון למבוגרים, בני נוער וילדים. צוות המנחים בסדנאות התיאטרון מורכב ממורים ומרצים בעלי מקצועיות, תארים, תעודות וניסיון עשיר, אך הנתונים הללו משמשים כבסיס פורמאלי בלבד, וייחודיותן של הסדנאות נובעת מהרוח האישית שמביא עימו כל מנחה. סדנאות התיאטרון משלבות בין עבודה מקצועית תיאטרונית יחד עם דינאמיקה קבוצתית, כשהשילוב בין השניים מוביל לחוויה יצירתית מרתקת ועוצמה אישית.

"קסם התיאטרון"- סדנת תיאטרון לילדים בכיתות ה'-ו'

אחת הסדנאות שמציע תיאטרון "חי-פה" היא הסדנה "קסם התיאטרון", המיועדת לתלמידים בכיתות ה'-ו'. בשלב הראשוני לומדים השחקנים הצעירים להכיר זה את זה, להקשיב ולשתף פעולה דרך פעילות יצירתית שנועדה לפתח את הביטחון העצמי והיכולת לביטוי בימתי. תכני הסדנה כוללים מתן יסודות בסיסיים במשחק ובמה, תוך שימוש בקונפליקטים חברתיים וחוויות אישיות האופייניות לבני גילם. במהלך הסדנה רוכשים התלמידים כלים ומיומנויות לעבודה על דמויות ופיתוח יכולת אלתור עד לשלב של הבשלות ליצירת קטעים דרמטיים. לקראת תום השנה מועלים בפני קהל קטעים מתוך תהליך העבודה או מחזות. המפגשים הינם על בסיס חד שבועי, ומתקיימים בסטודיו של תיאטרון חי-פה, במרכז קהילתי לאומניות, בת גלים.

"עולים לבמה"- סדנת תיאטרון לנוער בוגר בכיתות ט'-י"ב

תיאטרון "חי-פה" מציע גם סדנאות לבני נוער מתחילים ומתקדמים בכיתות ט'-י"ב. הסדנאות מיועדות לבני נוער שדבק בהם "חיידק התיאטרון", ומעוניינים להעצים את הנוכחות היצירתית בחייהם או את ביטחונם העצמי. בסדנה "עולים לבמה" רוכשים התלמידים את מיומנויות המשחק, שכוללות עבודת דמות, יחסים ומורכבותם ופיתוח יכולת אלתור ותגובה דרך השימוש במגוון סגנונות שונים של התיאטרון. הסדנה הינה במתכונת שנתית, כשלקראת סופה נערכת הצגת סיום, שמהווה את שיאו של התהליך. הצגות הנוער הבוגר מטעם תיאטרון חי-פה זכו למוניטין ושבחים רבים, הנובעים מהרמה, האיכות והמקצועיות הבימתית. הסדנה "עולים לבמה" מתקיימת במרכז קהילתי לאומניות, בת גלים. תיאטרון חי-פה זכה להעניק בית לילדים ובני נוער רבים בחיפה במהלך כל שנות פעילותו. רבים מן הילדים הללו גדלו והתבגרו, כשהתיאטרון מלווה ותומך בחייהם, תוך הקניית מיומנויות והכשרה בימתית. חלק נכבד מן הבוגרים השתלבו במהלך דרכם בעולם התיאטרון, בהנחיה ותקשורת עם קהל ובמקצועות טיפול. בנוסף לסדנאות הנוער וילדים מתקיימות סדנאות תיאטרון שנתיות המעלות הפקה למבוגרים וכן סדנת תיאטרון פלייבק.

סדנאות לארגונים : "כל העולם במה" – דימוי ותדמית למנהלים, מרצים ומורים

מנהלים, מרצים ועובדי חינוך והוראה רבים מוטרדים מהמפגש והרושם הראשוני של עמיתיהם או התלמידים, אשר עשוי להשפיע על המשך התקשורת. מחקרים בתחום הוכיחו שה"כיצד" משפיע הרבה יותר מאשר "מה" אומר הדובר. עולם התיאטרון מעניק למשתתפיו כלים על מנת לבחון את הדמות והתדמית הנוכחית לעומת זו שהיינו מעוניינים להביא אל קדמת הבמה. תיאטרון "חי-פה" מקיים שתי סדנאות, שכל אחת מהן עומדת בפני עצמה, ומאפשרת רכישת כלים ומודעות לשכלול הכריזמה הייחודית ויכולת הביטוי. הסדנא הראשונה עוסקת במרכיבי שפת הגוף, שבה לומדים כיצד לעמוד, כיצד לשדר נינוחות וביטחון, כיצד ליצור את התדמית הרצויה וכדומה. הסדנה הנוספת עוסקת במרכיבי הקול והדיבור, ומעניקה מיומנויות לשימוש בקול ככלי להוספת גוון להרצאה והבלטת קווי האישיות. סדנאות נוספות לארגונים: תדרים בתנועה, סדנאות גיבוש והכרות, פתרון קונפליקטים, דיאלוג בונה- סיוע ותמיכה. הסדנאות מתקיימות בסטודיו של תיאטרון חי-פה, במרכז קהילתי לאומניות, בת גלים.

 

 

נכתב ע"י: פורטל בתי ספר

פבזנר 50, חיפה


הצג מפה גדולה יותר

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]
x