בראשית

בראשית

בראשית- טעם גן עדן

בראשית מפסגות גליל גולן הינו התאגיד המוביל בישראל בענף הפירות הנשירים. התאגיד הוקם בשנת 2005 במהלך איחודם של שני בתי אריזה אשר חפצו ליצור מותג פירות מוביל מסוגו בישראל, כזה המציב סטנדרטים אחרים מבחינת האיכות, הטעם והמראה. כיום שותפים בתאגיד שמונה מושבים מרמת הגולן, ארבעה קיבוצים מהגליל העליון ומגדלים פרטיים כשהתאגיד כולל בסך הכול שלושים מטעים, והוא מייצר ומשווק מעל ל-50,000 טון פירות איכותיים בכל שנה לשווקים בארץ ובחו"ל. בראשית שולטת בשליש מנתח השוק של ענף הפירות הנשירים הישראלי, כשבנוסף היא מייצאת גם פירות לבריטניה, רוסיה, דרום אפריקה, קפריסין ומדינות נוספות.

בראשית- תכניות העשרה לתלמידים

בבראשית מפסגות גליל גולן יישנו את אחד ממרכזי המבקרים הייחודיים בארץ, המארח מידי שנה אלפי ילדים, בני נוער ומבוגרים מטעם מוסדות חינוך ותנועות נוער, וכן קבוצות מאורגנות, משפחות ויחידים. מרכז המבקרים של בראשית ממוקם בבית האריזה של מרום הגולן שברמת הגולן. מרכז המבקרים מעניק לתלמידים הזדמנות להיכנס אל לב ליבו של עולם ססגוני ומרתק, שכולו מהול בריחות, מראות וטעמים משכרים, דרך סיורים מודרכים בבית האריזה הגדול והמשוכלל ביותר בישראל. התלמידים זוכים להצצה נדירה על כל תהליך הייצור, החל משלב הנטיעה, דרך שלב הקטיף והכנסתו של הפרי אל חדרי הקירור, וכלה בתהליך בקרת האיכות והמיון הקפדניים, אריזתם של הפירות ושיווקם אל רשתות השיווק והחנויות המובחרות בארץ ובחו"ל.

בראשית פסגות גליל גולן- הסיור במרכז המבקרים

במהלכו של הסיור המודרך מוקרן למבקרים סרטון מרתק הממחיש את התהליך אותו עוברים הפירות משלב נטיעת עצי הפרי ועד לשיווקם אל המדפים. הסיור מורכב מביקור בחדרי הקירור הממוחשבים, הפועלים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לפרי שהייה בתנאים האופטימאליים, תחת בקרה קפדנית עד לשלב אריזתו ושיווקו. בתום הביקור בחדרי הקירור הממוחשבים ממשיך הסיור אל מערך המיון. מערך המיון הינו אוטומטי וממוחשב, ופועל על ידי מסילות מים בהן צפים התפוחים ושאר הפירות בשורות ארוכות, כשהמיון נערך באמצעים ייחודיים על פי הגודל, הצבע והסוג, כשהתהליך כולו מתרחש ללא מגע יד אדם. הביקור במרכז המבקרים מעניק לתלמידים חוויה לימודית מגרה, מעשירה ומעניינת.

מרכז המבקרים "דרך הפרי"- אטרקציות חינוכיות

בבראשית מפסגות גליל גולן מספק מגוון רחב של פירות, כגון תפוחים, אגסים, קיווי, דובדבנים, אפרסקים, פטל, ענבים ועוד, בהתאם לעונות השנה, כשלכל פרי קיים מערך מיון ייחודי, המותאם לאופי הטיפול בו. מערך האריזה המקצועי חושף את התלמידים למבחר מארזים שהינם ייחודיים לפירות בראשית, כשבסוף המסלול ממתין לכל מבקר שי קטן בדמות תפוח באריזה אישית ומהודרת. מרכז המבקרים של בראשית כולל גם מסעדה כשרה וחנות בה ניתן לרכוש מגוון מזכרות ייחודיות, פירות טריים ומוצרים נוספים ממיטב התוצרת של הגליל והגולן. מרכז המבקרים בראשית מאפשר לתלמידים לחוות את הפרי דרך כל החושים, לצפות במסלולו לכל אורך נתיב המיון והאריזה, ולחוש בטעמו.

בראשית פסגות גליל גולן- ביקור במפעל שוקק חיים

בראשית אינו מרכז מבקרים שגרתי, אלא מהווה סיור במקום פעיל ושוקק חיים, שבו זוכים התלמידים למפגש בלתי אמצעי עם צוות העובדים במהלך עבודתם. משך הסיור הוא כשעה, כשבסופו ניתן להשלים את האווירה ולהיכנס לבוסתן בראשית, ליהנות מהריחות המשכרים ומעסיס הפירות, לרכב על סוסי פוני, לסייר בעגלה הרתומה לטרקטור, לפגוש חיות בפינת החי ופינת הליטוף, לטייל טרקטורונים, לערוך פיקניק או להתרווח בבית הקפה קסום.

איש קשר – טיירי – שלוחה 251

נכתב ע"י: פורטל בתי ספר


הצג מפה גדולה יותר

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]
x