ארגון אירוע בחיק הטבע – מיוחד לבתי"ס

זה נשמע אקזוטי, נראה אקזוטי ואכן יכול להיות אקזוטי. אבל מי שאיננו מבין או מודע למורכבות של אירוע בחיק הטבע, עלול לטעות ולחשוב שהכל מעשה שמיים. אחד החלקים החשובים ביותר באירוע מהסוג הזה הוא ארגון המזון, שינוע שלו, אחסון שלו והגשתו לקהל האורחים. כל אחד מהדברים האלה דורש מיומנות, מקצועיות ובעיקר – תשומת לב מרובה לפרטים.

אירוח בחיק הטבע - המנגליסטים

המנגליסטים קייטרינג בשר על האש, יסייעו לכם בארגון אירוע המונה מעשרים מוזמנים ועד מאתיים. כל מה שבעלי האירוע צריכים הוא להגיע, לברך את המוזמנים ולהפיק את מרב ההנאה ממנו.

מה חשוב לדעת כשמארגנים אירוע בטבע

הדבר החשוב ביותר הוא מתן תשומת לב מרבית לפרטים הקטנים. שכן הפרטים הקטנים הם שעושים את האירוע והופכים אותו לאיכותי. פרט קטן יכול להיות מחסור בסכו"ם, מחסור בכיסאות, צבעים לא תואמים של מפות ומפיות, כלים לא נקיים (בשפה המקצועית – כלים "מפולשים", שעברו הברקה על ידי מלצר מקצועי) או מנה המוגשת בצורה לא אסתטית.
לפני ארגון אירוע כזה כדאי להתייעץ עם מי שהוא בעל ניסיון בארגון אירוע כאמור. מומלץ מאד להכין רשימת מטלות לביצוע ולוודא בכל יום שהמטלות עבור אותו היום הסתיימו. מומלץ מאד גם לבדוק אילו אישורים נדרשים על מנת לערוך אירוע בחיק הטבע. שכן חובה על כל מי שמארגן אירוע כזה להצטייד בכמה אישורים מהרשויות. המנגליסטים, הנמנים עם המומחים לארגון אירועים קטנים ובינוניים, יכולים לסייע במידה רבה לארגון אירועים מוצלחים, מעניינים ובעיקר – טעימים.

איכות חומרי הגלם: האלופים במנגל משתמשים אך ורק בחומרי הגלם הטובים ביותר, בהתאם להזמנה של מארגני האירוע. החלקים הטובים והטעימים ביותר מגיעים לצלחתו של האורח.
אחסון ושינוע: אחסון ושינוע מזון מוכן או מוכן למחצה הוא עניין בפני עצמו. זאת גם אם מתמלאות כל דרישות החוק, שמרביתן נועדו לדאוג לבריאותו של המשתתף.
הכנה והגשה: הכנת המזון מתבצעת על ידי אנשי מקצוע מיומנים המכירים ומבינים את הערך המוסף הרב שהכנה נכונה מעניקה למזון. הטעם והמרקם של הבשרים, העופות, הסלטים ושאר מרכיבי הארוחה הם תוצאה של הכנה מדוקדקת, שהיא שילוב של כישרון ואהבה לסועדים.

עיצוב: פתגם עממי נפוץ גורס ש"האדם אוכל עם העיניים". המשמעות היא שמראה ועיצוב נאים מוסיפים לתאבון ולהנאה של הסועדים. גם בנושא זה מפגינים המנגליסטים שליטה מלאה. המנות המוגשות לסועדים מעוצבות כהלכה ונראות עשירות וקורצות.

המנגליסטים – איכות ללא פשרות

התפריט המעניין של המומחים למנגל נראה על פניו פשוט יחסית. אין בו שמות מפוצצים ואין בו שורה ארוכה של סלטים מעוצבים שמרבית הסועדים אינם מתייחסים אליהם. למעשה מדובר בתפריט שיכול להיות מורכב למדיי, בכפוף לצירופים השונים שיבחרו מארגני האירוע. מספר הסלטים איננו גדול, אבל כל אחד מהם הוא הצלחה. כך גם המנות הבשריות, שהן גולת הכותרת ומותירות בכל פעם מחדש טעם של עוד.

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]
x