שנת השבתון למורים במסגרת "אופק חדש"

שנת השבתון למורים במסגרת "אופק חדש"
מאת: פורטל השתלמויות

פורטל השתלמויות הוא אתר המכיל מאגר מידע עדכני ומקיף הכולל תחומי השתלמות מגוונים עבור מגזר ההוראה ומגזרים אחרים. בפורטל ניתן למצוא תכנים ייחודיים הרלוונטיים למורים ולעובדי ההוראה שבכללם מוסדות לימוד שונים כמו אוניברסיטאות, מכללות ומרכזי למידה. כמו כן ישנו הצע רחב של סדנאות, השתלמויות וקורסים המוכרים לצרכי גמול החל מלימודים לתארים אקדמיים ועד לקורסים שמטרתם התמקצעות בשיטות ואמצעי הוראה לבעלי לקויות למידה והפרעות קשב. במידה ואתם מעוניינים בייעוץ אנא צרו איתנו קשר טלפוני או השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם במהרה. שנת השבתון הינה אחת ההזדמנויות עבור מורים לצאת להשתלמות אם למטרות קידום והתמקצעות ואם למטרות הרחבת האופקים והעצמה אישית. שנת השבתון במסגרת אופק חדש מזכה את המורה המשתלם בזכויות פנסיוניות ושנת וותק. במידה וההשתלמות מיועדת לקידום בדרגה, שנת ההשתלמות תיחשב כחצי שנה מתוך השנים הנדרשות לשם הקידום, בסיום כל החובות הלימודיים כפי שאושרו על ידי משרד החינוך וקרנות ההשתלמות.

מסלולי ההשתלמות מטעם "אופק חדש"
במסגרת "אופק חדש" קיימת אפשרות להשתלם במסלול אחד מתוך ארבעה מסלולים מוגדרים בשנת השבתון הכוללים לימודים במוסדות מוכרים להשכלה גבוהה כמו אוניברסיטאות ומכללות לחינוך, קורסים מתוך מתווה השתלמויות שמציע משרד החינוך באישורו של מנהל בית הספר, קורסים תואמי מתווה שאושרו מראש באמצעות המפקח על ההשתלמויות מטעם משרד החינוך וקורסים אשר אושרו מראש עבור הסתדרות המורים. במסגרת הקורסים רשאים המורים להשתלם במקצועות ההוראה הנלמדים במערכת החינוך, השתלמויות בהטמעת שיטות הוראה חדשות, קורסים לפיתוח בעלי תפקידים וקורסים שנועדו לפתח ולהעצים את עובד ההוראה.

מסלולי ההשתלמות מטעם "אופק חדש"
מקצוע ההוראה ידוע כאחד המקצועות השוחקים ביותר הקיימים. שנת השבתון והשתלמויות הינן צורך חיוני הבא במטרה להעניק למורים רעננות ואנרגיה כשבה בעת מועשר המורה, מתפתח וצועד במקביל להתפתחות הטכנולוגית ולא נותר מאחור. מטרתה של ההתמקצעות היא לייעל ולמנף את סביבת עבודתם הן של התלמידים והן של המורים, על מנת שהמערכת החינוכית לא תעמוד מלכת ולא תקפא על שמריה. ניתן לסווג את הלימודים בשנת השבתון לשני מאפיינים מרכזיים, כשהמאפיין הראשון הוא ההתמקצעות ורכישת כלים שימושיים שנועדו לסייע באופן ישיר למורה במקצוע ההוראה וכלים להתפתחות האישית של המורה והעצמתו במטרה שיפתח כישורים ייחודיים וחדשים משל עצמו. הקורסים, ההשתלמויות והסדנאות הם הזדמנות לערוץ תקשורת ביניהם אשר מזמין אותם לשתף ידע רב ערך בינם לבין עצמם.nadav
x