בתי ספר שדה

בתי ספר פרטיים

בתי ספר שדה בישראל

בתי ספר שדה הוקמו על ידי החברה להגנת הטבע במטרה לשמש כמרכזי הדרכה ואכסניות נוער למטיילים ברחבי הארץ. מוסדות חינוך רבים בישראל מסתייעים בשירותיהם של בתי ספר שדה עבור שירותי הדרכה ולינה במסגרת הטיולים השנתיים ושיעורי של"ח, כשבנוסף הם משמשים גם כמרכזי לימוד לקורסי שדה אוניברסיטאיים. בית ספר השדה הראשון הוקם בשנת 1963 בעין גדי, וכיום פעילים בתי ספר שדה נוספים שחלקם בחסות החברה להגנת הטבע ואחרים מוגדרים כעצמאיים. צוותי ההדרכה פועלים למען הקניית ערכים ושמירה על הטבע באמצעות מגוון רחב של טיולים, חוגי נוער, קייטנות קיץ, תחנות מידע וייעוץ למטיילים.

בתי ספר שדה- עין גדי

עין גדי הינו בית ספר שדה אשר שוכן בלב המדבר, ומהווה כפנינה ירוקה המשלבת בין ים המלח הכחול לבין גווני האדום והזהוב של הרי מדבר יהודה ומצוק ההעתקים. בית הספר שוכן על ראש המצוק והוא משקיף על כל שמורת עין גדי הקסומה, עולם החי ועולם הצומח שבקרבה. בית הספר מציע לאורחיו 49 חדרי אירוח ממוזגים הפזורים בין גינות הנוי, כשבכל חדר יישנם שירותים צמודים, חדר מקלחת, פינת קפה ומרפסת בעלת תצפית מרהיבה אל הנוף. חדר האוכל הינו כשר וכולל מטבח ישראלי עם תפריט מגוון ועשיר. במקום קיימים גם בית כנסת, מועדון וחדרי הרצאות עבור ייעוץ והדרכות טיולים בכל הקשור לאקולוגיה מדברית, ארכיאולוגיה וגיאולוגיה. טיולי השטח האקולוגיים מיועדים לתלמידי בתי הספר, חיילים, קבוצות, וועדי עובדים ולקהל הרחב.

בית ספר שדה- חרמון

בית ספר שדה חרמון שוכן ברמת הבניאס בסמוך לקיבוץ שניר. בית הספר חרמון הינו אחד משלושה בתי ספר שדה הנמצאים ברמת הגולן ומציע מרחב הטיולים הכולל את שמורת החולה, אגמון החולה, האתר הארכיאולוגי של הבניאס, חורשת טל, הר החרמון, צוק מנרה ואתרים נוספים. בית הספר משמש בחורף כבסיס יציאה להר החרמון, ומעניק גם הדרכות הקשורות לתנועה ולשהייה בשלג. בית ספר שדה חרמון מציע 60 חדרי אירוח בלב ליבו של יער אלונים, כשבכל חדר יישנם שירותים ומקלחת, פינת קפה ומרפסת תצפית בעלת שולחנות וכסאות גן. בית הספר מציע גם אולם הרצאות המסוגל להכיל כ-200 מתארחים עם ציוד להקרנת מצגות או סרטים, שני חדרי אוכל כשרים עם מטבח ישראלי עשיר, אולם גדול לאירועים, כיתות לימוד, מתחם מסודר לפיקניקים עם פינות ישיבה מוצלות, ספסלים ושולחנות אבן, וכן בית כנסת עם ספרי תורה עבור הציבור הדתי.

בית ספר שדה- כפר עציון

בית ספר שדה כפר עציון ממוקם בקיבוץ כפר עציון והוא נוסד מייד לאחר מלחמת ששת הימים. בית הספר מעניק שירותי אכסניה עצמאיים אך נמצא בשיתוף פעולה הדוק עם החברה להגנת הטבע. בית הספר עורך מגוון רחב של טיולים הנוגעים לקשר ההיסטורי שבין האזור לארץ ישראל ולעם ישראל. בין הטיולים והסיורים מציע בית הספר את "קום התהלך בארץ", סדרת סיורים בעקבות הארכיאולוגיה של ארץ יהודה, "לטייל עם התנ"ך", וכן פעילויות אתגריות ייחודיות למבוגרים ובני נוער כגון מחנאות, טיולי ג'יפים בדרום הירדן, גלישות וסיורי מערות. כמו כן מציע בית הספר השתלמויות וקורסים למורי דרך ומדריכי טיולים, כשההשתלמויות מורכבות משמונה עד עשרים סיורים בנושאים מגוונים. האכסניה של בית הספר כוללת 30 חדרים, ומותאמת לאירוח של כ-150 איש. בנוסף, ניתן להתארח ב"מאהל בדואי" מחופה ומפואר וליהנות מחדר אוכל בדרגות כשרות שונות, אולמי הרצאות, מגרשי טניס, כדורסל וכדורגל.

נכתב ע"י: פורטל בתי ספר

ליצירת קשר ישיר מלאו הטופס

ענה על השאלה: 10+31 = ? 

[thankyou"]

nadav
x