המקצועות שהולכים ונעלמים

יש מקצועות שבאופן טבעי הולכים ונעלמים מן העולם. הסיבה לכך היא שהטכנולוגיה מתקדמת והמערכות הממוחשבות מבצעות את אותן הפעולות שבוצעו בעבר על ידי אנשים ולעיתים בהצלחה גדולה יותר. אם כן, אחת השאלות שעולות היא אילו מקצועות אינם נעלמים מן העולם ובמה כדאי לבחור.קייטרינג-על-האש-01

 כבר לא זקוקים להם

אמנם המהפכה הטכנולוגית גרמה לחברות רבות להחליף את ההון האנושי במחשבים ומכונות, כך שלמקצועות רבים לא קיימת דרישה גדולה (כמו למשל נגרים), אך אף על פי כן התעשיות המגוונות עדיין זקוקות למנהלים שיקחו אחריות כל ביצוע מוצלח של פרויקטים שונים מתחילתם ועד סופם. חלק מהמקצועות שנעלמים אט אט מהעולם הם מקצועות, כמו סנדלרות, צורפות, מסגרות, חייטות וכל מקצוע אחר שהוחלף על ידי מערכת מחשוב שמאפשרת תכנות מראש וייצור אוטומטי ויעיל. למרות כל זאת ולמרות החשש שהתקדמות הטכנולוגיה תגרום לוויתור טוטאלי על כוח אדם, דבר זה אינו קורה ואינו צפוי לקרות בעתיד הקרוב. כל שצריך לעשות הוא להבין מהם מקצועות העתיד ומדוע תמיד יזדקקו למנהלים שיפקחו על כל תחום משאבי האנוש ותחומים מקצועיים שנשלטים על ידי מכונות ומערכות מחשבים.

 מקצועות טיפוליים ושירות לקוחות

למרות שהעתיד נראה טכנולוגי למדי, חשוב לקחת בחשבון שככל שהשנים חולפות גם תוחלת החיים עולה ואיתה ההזדקקות לכוח סיעודי, מטפלים וכוח אדם הקשור אל המקצועות הטיפולים, הספורט, הרפואה המשלימה ועוד. בשנים האחרונות ניתן לזהות דרישה גדולה יותר מאי פעם לכוח סיעודי, רופאים ועוד. בנוסף, ניתן לראות שקיימת דרישה גדולה למנהלי פרויקטים בתחומים שונים שיכולים להבטיח ללקוחותיהם שהפרויקט ינוהל בצורה הטובה ביותר מראשיתו ועד סופו. תחומים נוספים שעליהם שמים דגש הם כל הקשור אל תחומי המסעדנות וחיי הלילה ואל לכם לשכוח שאחד מהדברים החשובים ביותר לכל אדם הוא היחס האישי אותו הוא מקבל. אף אחד אינו מעוניין לקבל טלפון ובו מענה רובוטי, ולכן כל עוד הרגש ימשיך להתקיים בעולם, כך גם ימשיכו להתקיים כל המקצועות הטיפוליים. מסיבה זו אחד ממסלולי הלימוד הרלוונטיים ואלו שיהיו רלוונטיים גם בהמשך הוא מסלול לימודי משאבי אנוש.

 מקצועות טכנולוגיים

מקצועות העתיד כוללים גם אנליסטים, מומחים בתחום ניתוח מידע, אנליסטים שיווקיים, תכנון עירוני, האקרים חוקיים, כלומר האקרים שיחקו את הפעולות של ההאקרים הלא חוקיים וזאת על מנת להיכנס לראש שלהם ולמצוא פתרונות לבעיות אבטחה שונות ופריצות למערכות מחשוב גדולות ועוד. גם כאן אנשים שסיימו לימודי משאבי אנוש הם אלו שלא רק יגייסו אנשים למקומות עבודה ולפרויקטים שונים, אלא גם יפעלו למתן פתרונות מקצועיים ומהירים בכל הקשור אל ניהול חכם של כוח אדם.

 לסיכום, הטכנולוגיה מתקדמת בצעדי ענק ודוחקת הצידה מקצועות רבים ולעומת זאת היא פותחת את הדלת בפני מקצועות אחרים. נכון להיום אחד המקצועות החשובים ביותר הוא זה של מנהל משאבי האנוש. במציאת דינאמית שמשתנה כל הזמן מנהל משאבי האנוש הוא האדם הנכון לתהליכי גיוס ומיון עובדים, הנעת עובדים, הדרכות, מתן כלים לעובדים ולמנהלים ועוד.nadav
x